تهران - بلوار اندرزگو - خ سلیمانی غربی - بن بست لادن - پلاک 9
  • تلفن تماس 02122394997

  • آدرس ایمیل

قیمت پنجره آلومینیومی

قیمت پنجره آلومینیومی
پنجره آلومینیومی یکی از انواع محبوب پنجره است که در سال‌های اخیر مشتریان نسبت به خرید آن اقبال زیادی نشان داده‌اند. از جمله فواید استفاده از پنجره آلومینیومی می‌توان به ماندگاری بالای این محصول اشاره کرد. در نظر داشته باشید که قیمت پنجره آلومینیومی به نسبت مناسب‌تر از انواع دیگر پنجره‌های مدرن است.

یکی دیگر از این فواید این حقیقت است که نگهداری از این نوع از پنجره آسان‌تر از انواع مشابه است و در عین حال به تعمیر کمتری هم نیاز دارد. ظاهر زیبا نیز مزیتی است که هیچگاه نباید آن را دستکم گرفت. شاید هم مهم‌ترین مزیتی که این پنجره دارد سازگاری آن با محیط‌ زیست است که باعث می‌شود بازده‌ انرژی مناسب‌تری را افراد تجربه کنند.

تمام این عوامل باعث می‌شوند تا محاسبه قیمت پنجره آلومینیومی پیچیده شود. با این حال یک نکته‌ که در این امر تاثیر بسزایی دارد و شما حتی صرف نظر از قیمت هم باید در نظر داشته باشید این است که این پنجره در دو نوع پنجره آلمینیومی ترمال بریک و یا نرمال برای خرید موجود است. پس بیایید نگاهی داشته باشیم و ببینیم این دو نوع چه تفاوت‌ها و شباهت‌هایی با یکدیگر دارند.

تفاوت پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال

همانطور که ممکن است از اسم این پنجره‌ها بتوانید حدس بزنید، تفاوت تفاوت پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال به گرما مربوط است. این درست است که هر نوع از پنجره آلومینیومی عایق مناسبی برای حرارت و گرما است، اما این که تا چه حد این خاصیت تاثیر دارد، مربوط می‌شود به این که چه نوع از این پنجره را تهیه کنید.

احتمالا می‌توانید حدس بزنید که خاصیت عایق بودن پنجره‌های نرمال از نوع ترمال بریک کمتر است. دلیل این امر هم به نوع ساخت این پنجره‌ها برمی‌گردد که در نوع نرمال از لایه یا اتصال خاصی برای عایق کردن فریم و چهارچوب استفاده نمی‌شود. در عوض در نوع ترمال بریک، این موضوعات لحاظ شده‌اند که براساس برخی از تحقیقات باعث می‌شود پنجره‌های ترمال بریک آلومینیومی بتوانند تا چهل درصد به مصرف انرژی در زمستان کمک کنند.

با این حال به این نکته دقت داشته باشید که به دلیل مزایایی که نوع ترمال بریک دارد، قیمت پنجره آلومینیومی نرمال به مراتب کمتر از قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک است و شاید این برای برخی مشتریان جذابیت بیشتری داشته باشد.

نحوه محاسبه قیمت پنجره آلومینیومی

محاسبه قیمت پنجره آلومینیومیبرای این که بتوان قیمت پنجره آلومینیومی را محاسبه کرد ابتدا باید بدانید که قیمت این پنجره را به متر مربع حساب می‌کنند. اما این که چه فاکتورهایی بر روی قیمت ساخت پنجره آلومینیومی تاثیر دارد سوالی است چند وجهی که می‌توان به آن چندین پاسخ متفاوت داد. با ما در ایماژ نما همراه باشید تا با هم ببینیم که چه فاکتورهایی بر روی قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی تاثیر می‌گذارند.

تاثیر وزن بر روی قیمت پنجره آلومینیومی

وقتی که طراحی و شکل کلی یک پنجره و همینطور موادی که در تولید پنجره به کار می‌روند مشخص شدند، می‌توان وزن نهایی یک پنجره را محاسبه کرد. جای دوری نرفته‌ایم اگر بگوییم وزن مهم‌ترین عامل تعیین کننده قیمت پنجره آلومینیومی است. هنگام محاسبه قیمت برحسب وزن توجهی به این که پنجره از نوع نرمال است یا ترمینال بریک نیز نمی‌شود.

تاثیر قیمت پلی‌آمید مصرفی بر قیمت پنجره آلومینیومی

همانطور که گفته شد پنجره آلومینیومی به دو نوع کلی نرمال و ترمال بریک تقسیم می‌شوند. اگر پنجره از نوع ترمال بریک باشد، بین سطح داخلی و خارجی تیغه‌ای از جنس پلی‌امید قرار می‌گیرد که این امر طبیعتا باعث می‌شود تا قیمت پنجره ترمال بریک بالاتر برود. این که تیغه پلی‌آمیدی مصرفی چه وزنی دارد و چه مقدار از آن استفاده شده بر روی قیمت نهایی تاثیر مهمی دارد.

تاثیر هزینه تولید بر قیمت پنجره آلومینیومی

به عنوان یک خریدار باید به این نکته واقف باشید که تنها وزن نیست که بر روی قیمت نهایی تاثیر می‌گذارد. پس از این که قیمت بر حسب وزن محاسبه شد، قیمت تولید پنجره آلمینیومی نیز به عنوان یک فاکتور محاسبه شده و در وزن نهایی پنجره ضرب می‌شود. طبیعتا هزینه تولید پنجره ترمال بریک بالاتر از نوع نرمال است.

به جز موارد گفته شده، موارد دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند بر روی قیمت پنجره آلومینیومی تاثیر بگذارد. مثلا هزینه رنگ و آنادایز پنجره یا هزینه یراق‌آلات. با این حال سه موردی که نام برده شدند تاثیر بسیار بیشتری در قیمت نهایی دارند و برای همین هم به آن‌ها در اینجا به طور خاص اشاره کردیم.

تفاوت قیمت پنجره آلومینیومی با upvc

اگر کنجکاوید که چگونه در ایماژ نما به محاسبه قیمت پنجره UPVC می‌پردازیم بهتر است که به لینکی که در این قسمت مشخص شده مراجعه نمایید.

توجه داشته باشید که بین پنجره آلومینیومی و پنجره UPVC آنقدر تفاوت وجود دارد که اشاره به تمام آن‌ها از حوصله این مقاله خارج است؛ اما به طور خیلی خلاصه و کلی پنجره‌های upvc پنجره‌هایی هستند که از قاب‌هایی ساخته می‌شود که با یک یک نوع ماده صنعتی هم‌نام بوجود می‌آیند و موجب پایین آمدن قیمت نهایی پنجره می‌شوند. این که کدام گزینه مناسب شما است، پاسخی است که کارشناسان ما در ایماژ نما آنجایند تا به شما کمک کنند.

نصب پنجره آلمینیومی توسط ایماژ نما

قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی
در این نوشته دیدیم که چه عوامی بر روی قیمت پنجره آلومینیومی تاثیر می‌گذارد. همچنین دیدیم که انواع این محصول چه مواردی هستند و چگونه می‌توان برای انتخاب بینشان تصمیم‌گیری کرد. با این وجود اگر شما به دنبال بهترین تجربه ممکن برای خرید پنجره آلومینیومی هستید بهتر است که با کارشناسان ما تماس برقرار کنید یا به صحفه «مشاوره تخصصی (جهت ارائه قیمت)» مراجعه فرمایید و با پر کردن فرم مورد نظر، کارشاناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس برقرار نمایند.

Rate this post

مطالب مرتبط

نظرات کاربران 0