تهران - بلوار اندرزگو - خ سلیمانی غربی - بن بست لادن - پلاک 9
  • تلفن تماس 02122394997

  • آدرس ایمیل

آیا نمای کرتین وال برای بنای شما مناسب است؟

نمای-کرتین-وال
نمای ساختمان همواره از عضوهای مهم و اثرگذار در بنای ساختمان بوده و هست، چرا که این نما همواره در دید ساکنان، شهروندان وعابران دیگر بوده است و نشان دهنده اصالت ساختمان است. نماها تاکنون مدل‌ها و مصالح متفاوتی را به خود دیده‌اند، یکی از انواع نماها که این روزها مورد  استقبال واقع شده‌ است، نمای کرتین وال است؛ اما آیا نمای کرتین وال برای بنای شما مناسب است؟

هر کدام از نماها مزایا و معایبی دارند که می‌بایست با توجه به ساختمان، نوع کاربری آن، منطقه و محل قرارگیری آن، آب و هوای آن منطقه می‌توان تصمیم گرفت که کدام یک از انواع نماها به عنوان شناسنامه ساختمان می‌بایست مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه این مطلب مزایا و معایت نمای شیشه‌ای و نمای کرتین وال را با هم خواهیم دید و خواهیم دانست که در چه نوع ساختمان‌هایی این نوع نما کاربرد دارد.

نمای-کرتین-وال

برای اطلاعات بیشتر در خصوص کارکرد و کاربرد کرتین‌وال میتوانید به مطلب کرتین وال (Curtain Wall) چیست؟ مراجعه فرمایید.

کرتین وال برای چه ساختمانی؟

استفاده از نماهای شیشه‌ای و نمای کرتین و ال در همه نوع ساختمانی امکان پذیر است، این نما به حاطر مزیت‌های بسیاری که دارد، نه تنها مشکلی برای ساختمان ایجاد نمی‌کند، بلکه مزایایی نیز با خود در پی دارد که استفاده از آن را برای هر سازنده‌ای معقول می‌کند. ساختمان‌های مسکونی، ساختمان‌ها و پاساژهای تجاری، ساختمان‌های بلندمرتبه و مرتفع، هتل‌ها، فرودگاه‌ها و … همه و همه می‌توانند از این نوع نما استفاده کنند.

پس شما اگر در حال ساخت یک ساختمان مسکونی چهار طبقه هستید یا پروژه شما ساخت یک هتل بلندمرتبه و لوکس است، انتخاب شما برای نمای هر دوی این ساختمان‌ها، می‌تواند نمای شیشه‌ای و نمای کرتین وال باشد. این نوع نما به شما کمک می‌کند تا ساختمان منحصر به فردتری داشته باشید. در عین حال می‌توانید با استفاده از کرتین وال هزینه‌های آتی خود، و همچنین بار و فشار وارده بر ساختمان را نیز کاهش دهید.

برای آشنایی با انواع نمای کرتین وال می‌توانید به مقاله آن مزاجعه فرمایید.

مزیت‌های کرتین وال برای ساختمان شما

به طور کلی نماهای شیشه‌ای، جلوه ساختمان شما را خاص و منحصر به فرد می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که ساختمان خود را بین ساختمان‌های دیگر متمایز کرده وچشم‌اندازی ویژه از داخل ساختمان نیز داشته باشید. نمای کرتین وال مزیت‌های دیگری نیز برای ساختمان دارد که این مزایا در مقایسه با دیگر نماها بسیار است.

استفاده از شیشه‌های دوجداره باعث می‌شود نمای کرتین وال عایق صدا باشد و آلودگی صوتی محیط بیرون به داخل نفوذ نکند؛ همچنین این نوع نما عایق حرارت نیز هست.

استفاده از نور طبیعی روز در نمای کرتین وال و نمای شیشه‌ای موجب می‌شود انرژی روشنایی کم‌تری مصرف شود، پس در مصرف این نوع انرژی نیز صرفه‌جویی خواهد شد و هزینه‌های ساکنان ساختمان نیز کاهش می‌یابد. از مزیت‌های دیگر نمای کرتین وال، می‌توان به عمر طولانی کرتین وال اشاره کرد؛ سازه و فریم آلومینیومی آن در برابر عوامل محیطی و طبیعی بسیار مقاوم بوده که همین موضوع باعث می‌شود هم ظاهر آن دیرتر زشت و خراب شود و هم کارایی بیش‌تر و طولانی مدت‌تری داشته باشد.

نمای کرتین وال در برابر حرارت و آتش سوزی نیز مقاوم بوده و با استفاده از شیشه‌های ضد حریق در این نوع از نما می‌توان ساختمان را از آتش سوزی محافظت کرد. در انتها باید بدانید همه این مزیت‌ها هزینه کمی نیز برای سازندگان دارد و زمان اجرا و پیاده سازی این نما نیز کوتاه‌تر از دیگر نماهاست.

نماهای-شیشه‌ای-و-نمای-کرتین-وال

نمای کرتین وال به خاطر سازه‌های آلومینیومی و سبکی که دارد، هیچ بار اضافی و زیادی به سازه اصلی ساختمان وارد نمی‌کند و در مواقع خطر، زلزله، طوفان و … این موضوع بسیار در ایمنی ساختمان تاثیر گذار است. تنها فشار وارده و بار نمای کرتین وال بر ساختمان، وزن شیشه‌ها و وزن بسیار کم فریم‌های آلومینیومی است.

اگر هم می‌خواهید ساختمان متفاوت و متمایز داشته باشید که نمای زیبا و ویژه‌ای داشته باشد، نمای کرتین وال به شما خیلی کمک خواهد کرد تا به خواسته خود برسید. در این نوع نما شما می‌توانید از شیشه‌های رنگی یا ترکیب شیشه و مصالح دیگری مثل فلز و سنگ استفاده کنید تا طرحی خلاقانه و مبدعانه را به نمایش بگذارید. سیستم‌های نمای کرتین وال مختلف است؛ که شما می‌توانید برای انتخاب بهترین آن برای نمای مدنظرتان با متخصصان ما در ارتباط باشید.

Rate this post

مطالب مرتبط

نظرات کاربران 0