تهران - بلوار اندرزگو - خ سلیمانی غربی - بن بست لادن - پلاک 9
 • تلفن تماس 02122394997

 • آدرس ایمیل

روش صحیح از بین بردن جرم و رسوب از شیشه و آینه

از بین بردن جرم و رسوب از شیشه و آینه
پنجره و شیشه حکم گذرگاهی را دارد که انرژی مثبت را به خانه راه می‌دهد؛ به همین علت از بین بردن رسوب از شیشه بسیار حائز اهمیت است. علی‌رغم اینکه مردم دائماً در حال تمیز کاری خانه هستند اما به این موضوع توجهی نمی‌کنند.

حتماً برای شما هم پیش آمده بخواهید لکه‌ای را از روی شیشه پاک کنید اما شیشه بیشتر کثیف شود، پرزهای دستمال به شیشه بچسبند یا حتی لکه به‌طور کامل از بین نرود! پاک کردن شیشه هم مانند هر کار دیگری اصول خاص خودش را دارد.

نحوه صحیح از بین بردن رسوب از شیشه

اولین و ساده‌ترین وسیله‌ای که معمولاً برای تمیز کردن شیشه به ذهن می‌رسد «شیشه پاک کن» است اما در ادامه راهکارهای مؤثرتری را به شما معرفی می‌کنیم.

 1. روزنامه + گوش پاک کن
  اگر نمی‌توانید گوشه‌ها و لبه‌های آینه و شیشه را تمیز کنید از گوش پاک کن کمک بگیرید. پاک کن را به محلول مدنظرتان آغشته کنید، آن را روی ناحیه غیرقابل دسترس بمالید و برای پاک کردنش از روزنامه استفاده کنید.
 2. کرم اصلاح
  کرم اصلاح علاوه بر اینکه شیشه و آینه را تمیز می‌کند تمام لکه‌های ریز و قدیمی را از بین می‌برد. کرم اصلاح یک ضدعفونی کننده بسیار قوی است که بخار را هم پاک می‌کند. برای شروع مقداری از کرم اصلاح را روی لکه‌های آینه بمالید سپس با یک دستمال کاغذی خیس آن را پاک کنید.
 3. سرکه سفید
  یک نحوه از بین بردن رسوب از آینه استفاده از سرکه سفید است. چهار فنجان آب ولرم را با یک فنجان سرکه ترکیب کنید، این محلول را در یک بطری بریزید و آن را روی آینه اسپری کنید. برای پاک کردن می‌توانید از روزنامه یا پارچه نخی استفاده کنید.
  از بین بردم رسوب از شیشه
 4. آستون
  اگر لکه‌های سختی روی آینه و شیشه وجود دارد یک تکه پنبه بردارید و آن را به آستون آغشته کنید. شاید لازم باشد این کار را محکم انجام دهید پس مطمئن باشید که آینه ظرفیت تحول این فشار را دارد.
 5. صابون ظرف شویی + الکل
  یک فنجان الکل، یک قاشق غذاخوری صابون ظرف شویی و یک فنجان آب را با هم مخلوط کنید و آن را در بطری بریزید. محلول را روی آینه شیشه اسپری و آن را با یک پارچه بدون کرک تمیز کنید.
 6. چای
  از این پس به جای دور ریختن چای اضافه آن را در یک ظرف بریزید تا سرد شود؛ سپس پارچه نرمی را به چای آغشته کرده و آن را روی آینه یا شیشه بکشید. مجدداً با یک پارچه نرم و خشک محل مدنظر را تمیز کنید تا درخشش آن را به وضوح ببینید.
 7. مایع ظرف‌شویی
  مایع ظرف‌شویی بهترین گزینه برای از بین بردن رسوب از شیشه است. دو قاشق غذاخوری مایع ظرف‌شویی و دو چهارم آب را با هم مخلوط کنید سپس ناحیه مدنظرتان را به دقت دستمال بکشید. حتماً حواستان به تناسب مایع ظرف‌شویی و آب باشد در صورت لزوم می‌توانید مقدار مواد را دو یا چند برابر کنید.
  از بین بردن جرم از شیشه
 8. خوش بو کننده هوا
  خوشبو کننده مورد علاقه شما در خانه برای از بین بردن جرم از آینه گزینه بسیار خوبی است. مقداری خوشبو کننده را روی آینه اسپری کنید و با دستمال کاغذی آن را پاک کنید. این روش علاوه بر اینکه لکه‌ها را از آینه حذف می‌کند باعث خوشبو شدن هوای اطرافتان می‌شود.
 9. نشاسته ذرت
  یک چهارم فنجان آب یا چهار فنجان آب را با یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت بر حسب محلی که قصد تمیز کردنش را دارید مخلوط کنید؛ سپس با یک پارچه تمیز سطح مد نظرتان را پاک کنید.
 10. آمونیاک
  آمونیاک برای از بین بردن جرم از شیشه بسیار خوب است. ۲ قاشق غذاخوری آمونیاک و نصف لیوان آب گرم را با هم مخلوط کنید و آن را در بطری بریزید. محلول را در نقطه مدنظرتان اسپری کنید تا دیگر شاهد جرم و رسوب شیشه نباشید.

با روش های از بین بردن رسوب و جرم از شیشه و آینه آشنا شدیم.

با روش های از بین بردن رسوب و جرم از شیشه و آینه آشنا شدیم.برای از بین بردن رسوب از شیشه راه‌های زیادی وجود دارد فقط باید حواستان به انتخاب پارچه باشد. بعضی از پارچه‌ها باعث می‌شوند تا پرز روی شیشه باقی بماند. بهترین گزینه پارچه‌های میکروفیبر است. اگر دستمال و پارچه شما خیس شد حتماً از یک دستمال جدید و خشک استفاده کنید.

Rate this post

مطالب مرتبط

نظرات کاربران 0