تهران - بلوار اندرزگو - خ سلیمانی غربی - بن بست لادن - پلاک 9
  • تلفن تماس 02122394997

  • آدرس ایمیل

روش صحیح تمیز کردن پنجره UPVC

از آنجا که پنجره UPVC همواره در معرض آلودگی هوا، گرد و غبار یا برف و باران است، با گذشت زمان دچار کثیفی و تغییر رنگ شده و نیاز به نظافت دارد. با رواج استفاده از این پنجره‌ها در ساختمان‌های مسکونی و تجاری، تمیز کردن پنجره UPVC به یکی از دغدغه‌های مهم افراد تبدیل شده است.

از این رو، لازم است افراد با روش‌های ایمن و بی‌خطر شستشو و تمیز کردن پنجره یو پی وی سی آشنایی داشته باشند و آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. در این مبحث قصد داریم راهنمای جامعی از تمیز کردن قاب و شیشه پنجره‌های یو پی وی سی ارائه کنیم تا بتوانید بدون دردسر آن‌ها را نظافت کنید. با ما همراه باشید.

نحوه تمیز کردن پنجره UPVC

تمیز کردن پنجره یو پی وی سیکسانی که اقدام به تمیز کردن پنجره یو پی وی سی میکنند لازم است نسبت به روش‌های تمیز کردن قاب پنجره یو پی وی سی و شیشه آن، اطلاعات کافی کسب کرده و سپس اقدام کنید.

تمیز کردن قاب پنجره UPVC

تمیز کردن پنجره UPVC را بهتر است هر سه الی چهار ماه انجام داد و برای آغاز کار باید از قاب آن شروع کرد. به همین منظور ابتدا پنجره را به طور کامل باز کرده و با استفاده از یک دستمال میکروفایبر تمام گرد و غبار و آلودگی‌های آن را پاک کنید.

سپس یک سطل آب گرم آماده کرده و با کمک یک پارچه نرم و نخی که به آب گرم آغشته شده است، تمام سطوح داخلی و خارجی قاب پنجره را تمیز کنید. پس از آن قاب پنجره یو پی وی سی را با یک دستمال تمیز، خشک کنید.

برای تمیز کردن قاب پنجره UPVC توصیه می‌شود از دستمال‌ سفید رنگ و نرم استفاده کنید. چرا که استفاده از سایر رنگ‌ها باعث می‌شود قاب پنجره رنگ پارچه را به خود بگیرد و از بین بردن لکه‌های ایجاد شده از روی قاب پنجره کار دشواری است.

در مرحله بعد با کمک ترکیب آب گرم و کمی صابون می‌توانید برای سفید کردن قاب پنجره یو پی وی سی اقدام کنید. به این ترتیب ابتدا اسفنج نرم و تمیز را به محلول آماده شده آغشته کنید. سپس قاب پنجره را کاملا تمیز کرده و پس از آن با یک دستمال میکروفایبر آن را خشک کنید. توجه داشته باشید که هرگز از اسکاچ‌ زبر برای شستشوی قاب پنجره UPVC استفاده نکنید تا خراش و لکه‌ای روی آن ایجاد نشود.

تمیز کردن شیشه‌های پنجره UPVC

تمیز کردن پنجره یو پی وی سیبعد از سفید کردن قاب پنجره UPVC، باید به سراغ مهم‌ترین مرحله از تمیز کردن پنجره UPVC که همان شیشه‌ها است، بروید. به منظور براق و تمیز کردن شیشه‌های پنجره UPVC می‌توانید از ترکیب دو فنجان آب و یک چهارم فنجان سرکه سفید استفاده کنید.

این ترکیب یک تمیزکننده طبیعی است که می‌تواند علاوه بر براق کردن شیشه‌های پنجره یو پی وی سی، هیچگونه خراش و لکه نیز روی شیشه‌ها باقی نمی‌گذارد. همچنین با استفاده از این محلول طبیعی، ریه‌های شما نیز از هر گونه آسیب محافظت می‌شود.

نصب و اجرای پنجره‌های UPVC توسط ایماژ نما

راهکار برای تمیز کردن پنجره UPVC

در حال حاضر با توجه به رواج استفاده از پنجره‌های یو پی وی سی، بسیاری از افراد آن را نصب کرده‌اند و به دنبال بهترین روش برای تمیز کردن پنجره UPVC هستند. از این رو لازم است نکات مهمی را که در بالا به آن اشاره شد، رعایت کرده و سپس برای نظافت پنجره اقدام کنند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در صنعت درب و پنجره‌سازی، استفاده از پنجره‌های UPVC در بین افراد رواج زیادی پیدا کرده است. بنابراین لازم است افراد راجع به استانداردهای خرید این پنجره و کیفیت نصب آن اطلاعات کافی داشته باشند.

به همین منظور می‌توان از خدمات شرکت‌های معتبری همچون ایماژ نما برای نصب و اجرای اصولی پنجره‌های یو پی وی سی استفاده کرد. شرکت ایماژ نما دارای کارشناسان خبره و آموزش دیده در این زمینه است که می‌توانند پنجره‌های یو پی وی سی را با بالاترین استاندارد و مناسب‌ترین قیمت نصب و اجرا کنند.

Rate this post

مطالب مرتبط

نظرات کاربران 0