تهران - بلوار اندرزگو - خ سلیمانی غربی - بن بست لادن - پلاک 9
 • تلفن تماس 02122394997

 • آدرس ایمیل

قیمت و اجرای کرتین وال یونیتایز

قیمت-و-اجرای-کرتین-وال-یونیتایز
یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که این روزها در تولید و ساخت سازه‌های ساختمانی مختلف اهمیت دارد، انتخاب نمای مناسب برای ساختمان است. این موضوع که در بین ساختمان‌های تجاری و بزرگ از اهمیت بیشتری برخوردار است، دلیلی برای افزایش میزان زیبایی و جذابیت بصری ساختمان می‌تواند لقب گیرد. در بین تمامی انواع نماهای مختلف ساختمانی، نمای کرتین وال این روزها از محبوبیت بسیاری برخوردار شده است. این نما که قابلیت‌های بسیاری دارد، در انواع مختلف و متعددی در حال تولید و ورود به بازار است.

به عنوان یکی از محبوب‌ترین انواع کرتین وال می‌توان به  کرتین وال یونیتایز اشاره کرد. این مدل از کرتین وال که به تازگی در بازار رواج پیدا کرده است، به سرعت محبوبیت خود را افزایش داد. اگر به دنبال چرایی این محبوبیت هستید و می‌خواهید این مدل از کرتین وال را به عنوان یک گزینه برای نمای ساختمانی خود در نظر بگیرید، در ادامه این مقاله همراه ما  باشید. داشتن اطلاعات بیان شده در ادامه این مقاله می‌تواند به انتخاب بهتر برای شما کمک کننده باشد.

نمای یونیتایز؛ به عنوان یکی از جدیدترین انواع نمای ساختمانی

نمای یونیتایز به عنوان یکی از انواع کرتین وال شناخته می‌شود که اصلی‌ترین ویژگی‌های این دسته از نما را دارا است. با این حال، این نما در برخی از ویژگی‌های خود با دیگر نماهای کرتین وال متفاوت است. نمای یونیتایز سیستم نمایی کاملا پیشرفته و بسیار حرفه‌ای است که به صورت مجزا در کارخانه تولید می‌شود و در محل اجرا بر روی یکدیگر نصب می‌شود. این در قالب قاب‌های بزرگ و مستحکم به کارگاه ساخت و ساز فرستاده می‌شود و در این محیط و لحظاتی پیش از نصب بر روی یکدیگر سوار می‌شود.

به این منظور لازم است تا استفاده از لعاب کاری و دوام بخشیدن به قطعات با دقت بیشتری برای کرتین وال یونیتایز صورت گیرد. همین موضوع به عنوان یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های این محصول شناخته می‌شود که کیفیت کاربری و استفاده از آن را بالا می‌برد. در واقع با استفاده از کرتین وال یونیتایز علاوه بر ایجاد زیبایی در محیط و ساخت یک نمای جذاب برای ساختمان، می‌توان از استحکام و دوام ساختمان نیز مطمئن بود.

نمای-یونیتایز؛-به-عنوان-یکی-از-جدیدترین-انواع-نمای-ساختمانی

استفاده از کرتین وال یونیتایز برای زیباسازی ساختمان

مزایای استفاده از نمای یونیتایز برای استفاده در ساختمان

زمانی که استفاده از یک محصول و یک نما در صنعت ساختمان سازی افزایش و رشد پیدا می‌کند و در مدت زمان کوتاهی، به میزان قابل توجهی دست پیدا می‌کند، لازم است تا این موضوع براساس میزان مزایای محصول مورد بررسی قرار گیرد. کرتین وال یونیتایز نیز دارای مزایای بسیاری است که در حین نصب و پس از نصب آن برای ساختمان متوجه خواهید شد. در این بخش به سراغ برخی از اصلی‌ترین موارد آن‌ها رفته‌ایم تا با آشنایی و شناخته نسبت به آن‌ها بتوانید در نهایت انتخاب خوبی را متناسب با شرایط خود رقم بزنید.

 1. مهم‌ترین و اصلی‌ترین نکته درباره کرتین وال یونیتایز سرعت بالا در نصب آن بر روی ساختمان است. این موضوع به دلیل مجزا بودن اجزای آن بوده که می‌تواند مساحت بسیاری را در مدت زمان کوتاهی نماسازی کند.
 2. کاهش میزان هزینه برای نصب با استفاده از قطعات مجزا موضوع و نکته دیگری است که می‌توان به عنوان مزیت در نظر گرفته شود. این نکته بر روی قیمت و تمام شده تاثیرگذار است.
 3. استفاده از کرتین وال یونیتایز مانند بسیاری دیگر از مدل‌های کرتین وال به عنوان عایق صدا و هوا شناخته می‌شود.
 4. به وسیله کرتین وال یونیتایز و عایق سازی آن، می‌توان در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرد و کاهش هزینه‌های نهایی انرژی را در پی داشت.
 5. کرتین وال یونیتایز انعطاف پذیری خوبی دارد و در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و گاهی آسیب رسان می‌توان مقاومت بالایی را از خود نشان دهد.
 6. استفاده از کرتین وال یونیتایز برای ساختمان‌های بلند انتخابی مناسب بوده که می‌تواند نمایی یکدست و زیبا برای آن‌ها به وجود آورد.
 7. با استفاده از شیشه در ساخت و ساز نمای ساختمان می‌توان در طی روز از نور خورشید برای روشنایی داخلی استفاده کرد.
 8. کرتین وال یونیتایز به دلیل داشتن مقاومت بالا دربرابر هرگونه فرسایش مقاوم بوده و قابلیت بالایی را دربرابر زلزله از خود نشان می‌دهد.این سازه را می‌توان یک سازه مستحکم دربرابر زلزله دانست.
 9. با استفاده از نصب کرتین وال یونیتایز به عنوان نمای ساختمانی می‌توان سیستم تهویه هوای مناسبی داشت.
 10. اصلی‌ترین مزیت استفاده از این نوع کرتین وال را می‌توان زیبایی منحصربه‎‌فرد آن دانست. این زیبایی می‌تواند جذابیت بصری بسیاری را برای ساختمان و شهر به وجود آورد.

مقایسه نمای کرتین وال یونیتایز با نمای استیک (Stick)

در بسیاری از موارد استفاده از نمای کرتین وال یونیتایز قرار است تا جایگزین نمای استیک شود. این موضوع نشان دهنده مزایای استفاده از این نما بر روی ساختمان است. اصلی‌ترین دلیل محبوبیت بیشتر نمای کرتین وال یونیتایز را نسبت به نمای استیک می‌توان سرعت بالا برای نصب آن دانست. زمانی که قرار است برای یک ساختمان بزرگ نمایی شیشه‌ای نصب شود، استفاده از نمای کرتین وال استیک می‌تواند زمان و انرژی بسیاری نیاز داشته باشد. از همین رو هزینه‌های نصب نما افزایش پیدا کرده و صرفه اقتصادی و زمانی استفاده از آن نسبت به کرتین وال یونیتایز کاهش می‌یابد.

عوامل موثر در تعیین قیمت نهایی نمای کرتین وال یونیتایز

برای آن که بتوانید یک محصول را خریداری کنید و از آن بهره ببرید، لازم است تا درباره قیمت این محصول نیز اطلاعاتی را داشته باشید. به صورتکلی قیمت تمام شده برای انواع کرتین وال نسبت به دیگر نماها قیمت بالاتری است. با این حال، کیفیت این محصولات و امکان استفاده برای محیط‌های بزرگ به عنوان مزایایی برای صرف هزینه بالا شناخته می‌شود. در این بین، هزینه تمام شده کرتین وال یونیتایز تحت تاثیر عوامل بسیاری قرار دارد.

مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل برای تعیین قیمت نهایی کرتین وال یونیتایز را می‌توان میزان متراژ و حجم مورد نظر برای استفاده از آن دانست. در واقع به صورت کلی مشخص است که هرچه این متراژ بیشتر باشد، هزینه نهایی و تمام شده نیز بیشتر خواهد بود. علاوه بر این نکته، روش اجرای کرتین وال یونیتایز به ازای هر متر مربع نیز می‌تواند تاثیر پررنگی را بر روی قیمت نهایی آن داشته باشد. ضمن اینکه نوع متریال‌های به کار برده شده برای کرتین وال و نوع پروفیل کرتین وال نیز تاثیر مستقیمی بر این نتیجه دارد.

به غیر از این موارد، به موضوعات دیگری نیز می‌توان در خصوص عوامل تعیین کننده قیمت نهایی کرتین وال اشاره کرد. برند و مارک تولید کننده کرتین وال، کشور تولید کننده و هزینه تمام شده برای ورود محصول به کشور، طراحی متفاوت کرتین وال برای پروژه ساختمانی مشخص و منحصربه‌فرد و لوازم جانبی مورد نیاز برخی از اصلی‌ترین این موارد هستند.

عوامل-موثر-در-تعیین-قیمت-نهایی-نمای-کرتین-وال-یونیتایز

میزان متراژ استفاده شده، موضوعی تعیین کننده در قیمت کرتین وال

چگونگی نصب کرتین وال یونیتایز بر روی نمای ساختمانی

کرتین وال یونیتایز به شکل متفاوتی از دیگر انواع نما بر روی ساختمان نصب می‌شود. این کرتین وال برای نصب خود نیاز به اندازه‌گیری‌های دقیقی در داخل کارگاه داشته و نقشه کشی متناسبی برای آن صورت می‌گیرد. پس از آن که براساس نقشه منتاسب تمامی اندازه‌گیری‌ها به شکل دقیقی صورت گرفت، لازم است تا از اجزای کرتین وال براساس آن ساخته و پرداخته شوند. به این ترتیب زیرسازی‌های لازم برای اجزای مختلف کرتین وال یونیتایز توسط تیم مهندسی صورت گرفته و بر روی کرتین وال اعمال می‌شود.

حال با حضور کرتین وال یونیتایز در محل، لازم است تا نصب آن به شکلی دقیق پیش برود. استراکچرهای آلومینیومی و کام و زبانه تولید شده نیز جایگاه مشخص و دقیقی را دارند که لازم است براساس آن نصب صورت گیرد. جایگذاری دقیق هریک از این موارد و استفاده درست از ان‌ها موضوعی است که بر روی مقاومت و زیبایی ساختمان تاثیری مستقیم دارد.

حضور متخصصین و افراد کاربلد برای نصب نمای کرتین وال یونیتایز

کرتین وال یونیتایز به عنوان یک محصول منحصربه‌فرد و متفاوت به تازگی وارد بازار شده است. این محصول نیز مانند تمامی محصولات جدید دیگر که برای اندازه‌گیری‌های دقیق خود نیاز به مهندسین خبره دارد، در مرحله نصب نیز حضور متخصصین این زمینه را می‌طلبد. در واقع برای آن که بتوان ساختمانی محکم و مقاوم تولید کرد، لازم است نصب قطعات مختلف کرتین وال یونیتایز رابه افراد کاربلد و حرفه‌ای سپرد. این موضوع در نمای کرتین وال یونیتایز اهمیت بیشتری نیز پیدا کرده است. زیرا در نصب این نما، اجزا به صورت کامل از یکیدگر جدا بوده و لازم است تا بر روی یکدیگر قرار گیرند. قرار گرفتن این اجزا بر روی یکدیگر، نیاز به تیمی مطمئن دارد. تیمی که سواد مهندسی داشته باشند و براساس اندازه‌گیری‌های دقیق و کامل بتوانند محصول نهایی را بر روی ساختمان نصب کرده و امنیت و اطمینان را در ساختمان به وجود آورد.

حضور متخصصین برای نصب کرتین وال یونیتایز

حضور متخصصین برای نصب کرتین وال یونیتایز

تست نمای یونیتایز به منظور سنجش میزان دوام و مقاومت نمای ساختمانی

در کنار استفاده از کرتین وال مناسب و نصب توسط متخصصین این حوزه، راهکارهای دیگری نیز برای سنجش میزان سلامت کرتین وال یونیتایز وجود دارد. کرتین وال یونیتایز می‌تواند با استفاده از تست‌های مختلف برای نما مورد بهره برداری و استفاده قرار گیرد. با استفاده از این تست‎‌های مختلف که گاه در آزمایشگاه و گاه نیز در کارگاه صورت می‌گیرد، میزان دوام و مقاومت محصول مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌گیرد. به این ترتیب نیاز به دوام و مقاومت براساس اندازه‌گیری‌های به دست امده و متناسب با اندازه ساختمان بررسی شده و دوام سازه مورد نظر نیز متناسب با آن افزایش می‌یابد. به این ترتیب محصول نهایی به دست آمده می‌تواند کیفیت خوبی را داشته باشد. کیفیتی که بتواند دوام و مقاومت سازه را افزایش داده و از ویژگی‌های منحصربه‌فرد و مقبول سازه‌های دارای کرتین وال یونیتایز بهره ببرد.

استفاده از نمای کرتین وال یونیتایز بر سازه‌های بزرگ و کارآمد

برای آن که نسبت به کیفیت و قابلیت‌های نمای کرتین وال یونیتایز اطمینان حاصل کنید، تنها لازم است تا نگاهی به ساختمان‌های بزرگ ساخته شده با این نما داشته باشید. در داخل شهرهای مختلف و بزرگ ایران می‌توان ساختمان‌های بسیاری را با این نوع نما مشاهده کرد. یکی از اولین و بزرگترین ساختمان‎های استفاده کننده از این نما را می‌توان بزرگ خلیج فارس یا ملت دانست که در ابعادی بسیار بزرگ از نمای کرتین وال یونیتایز بهره برده و زیبایی و جذابیت بصری بسیاری را برای مخاطب خود به ارمغان آورده است.

جمع بندی پایانی مقاله

اگر به دنبال استفاده از یک نمای متفاوت برای ساختمان خود هستید و می‌خواهید جذابیت بصری بسیاری را برای سازه‌تان به ارمغان آورید، استفاده از کرتین وال یونیتایز می‌تواند انتخاب خوبی لقب گیرد. این نما که به صورت دقیق و جزئی در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت، انتخابی جذاب و متفاوت است. انتخابی با مزایای بسیار که نسبت به دیگر انواع کرتین وال برتری را برای آن به وجود اورده است. امید است با خواندن این مقاله و نکات بیان شده در آن، توانسته باشید اطلاعات خوب و کاملی را در این رابطه به دست آورید. اطلاعاتی که به شما کمک کند تا بهترین انتخاب ممکن را متناسب با نیاز و شرایط ساختمان خود برای نمای آن داشته باشید و در نهایت نتیجه مقبولی را به ساخت برسانید.

Rate this post

مطالب مرتبط

نظرات کاربران 0