تهران - بلوار اندرزگو - خ سلیمانی غربی - بن بست لادن - پلاک 9
 • تلفن تماس 02122394997

 • آدرس ایمیل

اجرای نمای کرتین وال در تهران

اجرای-نمای-کرتین-وال-در-تهران

اولین چیزی که در یک ساختمان به آن نگاه می‌کنیم، نما و شکل ظاهری آن است. این نما می‌تواند ظاهر یک ساختمان را لوکس جلوه داده یا در مقابل ظاهر غیر جذابی به آن ببخشد. نمای کرتین وال یکی از پرطرف‌دارترین نماها است که جلوه زیبایی به ساختمان می‌بخشد. علاوه بر این می‌تواند از ساختمان در برابر عوامل محیطی محافظت کند. این نما تأثیر زیادی در عایق‌بندی ساختمان دارد و به‌عنوان یک محافظ مستحکم عمل می‌کند.

با اینکه این نوع نما زمان زیادی نیست که به ایران راه پیدا کرده اما در همین مدت کوتاه، بسیاری به آن علاقه‌مند شده‌اند. ترجیح بسیاری از معماران و طراحان نیز نمای کرتین وال است. امروزه این نما در شهرهای مختلف کشور به چشم می‌خورد. اجرای کرتین وال در تهران بسیار رواج یافته است. استفاده از این نوع نما در تهران مزیت‌های زیادی دارد.

ازجمله مزیت‌های اجرای نمای کرتین وال می‌توان به مقاوم‌سازی بدنه در برابر زلزله اشاره کرد. زلزله، در کلان‌شهری مانند تهران، موضوعی بسیار حائز اهمیت است. این نما می‌تواند از ساختمان در برابر زلزله و دیگر بلایا و حوادث طبیعی محافظت کند. از دیگر مزایای این نما، علاوه بر مقاومت بالا و شکل ظاهری زیبا، می‌توان به وزنی سبک اشاره کرد. کرتین وال وزن کمی دارد زیرا از پروفیل‌های عمودی و افقی در آن استفاده شده است. ویژگی بعدی استفاده از شیشه­‌های منعکس‌­کننده در این نماها است. این شیشه‌ها از گرم‌شدن بیش از حد سازه جلوگیری می‌کنند. یکی دیگر از راهکارها در این مورد، نصب شیشه‌های رنگی است. در ادامه مقاله به بررسی مزایای اجرای نمای کرتین وال در تهران، ویژگی‌ها و هزینه اجرای آن می‌پردازیم.

نمای کرتین وال و انواع آن

روش‌های-اجرای-کرتین-والنمای کرتین وال یک نمای خود ایستا است. این به این معنی است که هیچ وزن اضافی بر ساختمان وارد نمی‌کند. تمام وزن شیشه روی سازه کرتین وال وارد می‌شود. این موضوع یکی از مزیت‌های بسیار مهم کرتین وال است. این نما که در فارسی دیوار پرده‌ای نام دارد، دارای ساختارهایی به نام لامل است. لامل از مهم‌ترین اجزای کرتین وال محسوب می‌شود. این ساختار که معمولاً آلومینیومی است، فضایی مناسب برای نصب شیشه و اجزای دیگر به شمار می‌رود. لامل‌ها فشارهای ناشی از باد یا طوفان را به سمت خود هدایت کرده و از واردآمدن فشار بر بدنه ساختمان جلوگیری به عمل می‌آوردند.

نمای کرتین وال می‌تواند زیبایی خاصی به ساختمان ببخشد. سیستم های اجرای نمای کرتین وال و حتی انواع این نما متفاوت است. در چنین نمایی شیشه‌ها به دو صورت فیس کپ و فریم لس می‌توانند اجرا شوند.  هرکدام از این دو نوع دارای مزایا و معایبی هستند. به طور مثال، زمان لازم برای نصب نمای فیس کپ دوبرابر فریم لس است؛ بنابراین برای اجرای طرح‌های فوری توصیه نمی­شود. در مقابل در نمای فریم لس لازم است شیشه‌ها  از قبل تهیه شده و پس از آماده‌سازی به محل نصب انتقال یابند. اما در فیس کپ چنین چیزی نیست و احتیاجی به تهیه و آماده‌سازی آن از قبل نمی­باشد.

ویژگی‌های کرتین وال

شناخت ویژگی‌های این سازه اهمیت زیادی دارد. ویژگی‌های کاربردی نمای کرتین وال یکی از دلایل محبوبیت آن در تهران و دیگر شهرهای ایران می‌باشد. در ادامه چند مورد از این ویژگی‌ها ذکر شده است.

 1. مقاوم در برابر زلزله و سایر عوامل محیطی
 2. عایق در برابر صوت، رطوبت و حرارت
 3. صرفه‌جویی در مصرف برق
 4. نصب آسان
 5. تنوع بالا در طرح و رنگ
 6. قابلیت استفاده از شیشه‌های دو و سه جداره
 7. انعطاف‌پذیری بالا در مقطع و ابعاد، متناسب با پروژه موردنظر

مزیت‌های اجرای نمای کرتین وال در تهران

اجرای-کرتین-وال-در-تهران

اجرای نمای کرتین وال در تهران باید توسط نیروهای متخصص و باتجربه انجام شود. در صورت نظارت افراد متخصص بر اجرای این نما، به بهترین و کارآمدترین شکل ممکن انجام می‌شود. برای بهره‌مندی از مزایای این نما، حتماً باید به نصب درست آن توجه زیادی داشت. زیرا درصورتی‌که به‌درستی نصب نشود، نمی‌تواند از مقاومت و استحکام کافی برخوردار شود.

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، یکی از مزیت‌های مهم اجرای نمای کرتین وال در تهران، بحث زلزله است. در هنگام وقوع بحرانی مانند زلزله، استحکام بدنه ساختمان اهمیت زیادی پیدا می‌کند. علت اصلی آسیب سازه‌ها در این  موارد، حرکت و تغییر مکان عمودی در پروفیل‌های قائم است. این حرکات نیرویی بسیار قوی به ساختمان وارد می‌کنند. اگر سازه کرتین وال به‌درستی نصب شود و استانداردهای لازم با نظارت افراد باتجربه در آن رعایت شود، مقاومت کافی در برابر این نوع حرکات از خود نشان می‌دهد. این نما می‌تواند نیروی حاصل از این حرکات را به‌صورت مستقل و جدا از سازه اصلی تحمل کند.

مزیت بعدی اجرای کرتین وال در تهران، عایق بودن این نما است. این نما می‌تواند به‌عنوان یک عایق قوی در برابر صدا، حرارت و رطوبت عمل کند. همچنین درصورتی‌که به‌درستی طراحی و نصب شود قابلیت مقاومت در برابر باد را نیز دارد.

زیبا، شیک و لوکس بودن ساختمان‌ها در شهری که پایتخت یک کشور است اهمیت زیادی دارد. این نما می‌تواند ظاهری زیبا و مدرن به ساختمان‌ها بخشیده و به زیباسازی شهر کمک شایانی کند. همچنین سرعت اجرای این نما بالا است که این مورد هم در شهری مانند تهران بسیار حائز اهمیت است. یکی دیگر از مزیت‌های اجرای این نما، قیمت آن است. هزینه اجرای این طرح‌ها نسبت به کارایی بالایی که دارند بسیار مناسب و به‌صرفه است. در ادامه این مقاله درباره هزینه کرتین وال بیشتر صحبت خواهیم کرد.

ایمنی اجرای نمای کرتین وال

اجرای نمای کرتین وال، ظرافت و جزئیات آن اهمیت زیادی دارد. زیرا این نما یک نمای مهندسی است و باید به شرکتی که توانایی نصب و پیاده­سازی درست این نما را دارد، سپرده شود. یکی از مهم‌ترین فاکتورها در اجرای کرتین وال دقت زیاد است. حتی خطاهای چند میلی‌متری می‌توانند باعث اختلال در پروژه و ناکارآمدی سیستم شوند.

 1. اولین نکته مهم در بحث ایمنی این نما، استفاده از شیشه‌هایی با ایمنی بالا است. درصورتی‌که شکستگی رخ دهد، شیشه‌های نمای کرتین وال خرد نمی‌شوند چرا که از شیشه‌های دو یا سه جداره که ایمنی زیادی دارند، در آن‌ها استفاده شده است. شیشه‌های لمینت دارای ویژگی‌هایی هستند که در مواقع شکستگی خرد نشده و متراکم باقی می‌مانند.
 2. نکته دوم، توجه به ایمنی ساختمان از نظر سرقت است. این شیشه‌ها به دلیل اینکه یکپارچه هستند و معمولاً در ساختمان‌هایی با ارتفاع زیاد به کار می‌روند، یک سیستم ایمن در برابر ورود افراد محسوب می‌شوند. درصورتی‌که طراحی و نصب نمای کرتین وال به‌درستی صورت بگیرد، کسی نمی‌تواند تنها با بالارفتن از آن و شکستن شیشه‌ها وارد ساختمان شود.
 3. نکته بعدی مربوط به وزن نمای کرتین وال است. کرتین وال به دلیل وزن سبکی که دارد نیروی اضافی بر ساختمان وارد نمی‌کند. این سازه که از جنس آلومینیومی است می‌تواند وزن حاصل از شیشه‌ها را تحمل کند بدون اینکه فشاری بر ساختمان تحمیل کند. این ویژگی تنها درصورتی‌که سازه با توجه کامل به استانداردهای ایمنی طراحی شود، قابل‌استفاده خواهد بود.
 4. نکته آخر اینکه این نما جزو نماهای مدرن و امروزی محسوب می‌شود؛ بنابراین در نصب آن باید از افراد متخصص بهره برد. زیرا این نما ممکن است با بسیاری از سازهای قدیمی تطابق و همخوانی نداشته باشد. توجه به این نکته باعث می‌شود متناسب با ویژگی‌های سازه‌های مدرن، طراحی و اجرا صورت بگیرد.

علت محبوبیت کرتین وال در ساخت‌وسازها

هزینه-اجرای-نمای-کرتین-وال-در-تهرانیکی از مناطقی که در سال‌های اخیر استقبال زیادی از نمای کرتین وال داشته است، سعادت‌آباد تهران است. امروزه ساختمان‌های زیادی را می‌توان با این نما در این منطقه مشاهده کرد. محبوبیت این نما روزبه‌روز در سطح جهان بیشتر می‌شود. کرتین وال به دلیل ویژگی‌های خاص و مفیدی که دارد طرف‌داران زیادی پیدا کرده و بسیاری از مهندسان به آن روی آورده‌اند. (آیا نمای کرتین وال برای بنای شما مناسب است؟)

این نما ویویی بسیار زیبا و جلوه‌ای خاص به شهر می‌بخشد. این موضوع در طراحی ساختمان‌های مدرن اهمیت زیادی دارد. یکی از دلایل اصلی محبوبیت این نوع نماها همین مورد است. موضوع دیگر، نورگیر بودن این نماها است. در نمای کرتین وال امکان ورود نور خورشید به‌خوبی فراهم شده است. نور خورشید به‌راحتی وارد شده و تمام ساختمان را فرامی‌گیرد.

امروزه سلیقه جامعه به سمتی رفته که نمای شیشه‌ای کرتین وال محبوبیت زیادی پیدا کرده است. حتی طراحان معمار هم از این نما استفاده کرده و آن را ترجیح می‌دهند. کرتین وال مثل دیگر نماها ساختمان را محیط بیرون جدا می‌کند. از طرف دیگر محیطی ایمن و مقاوم برای ساکنین فراهم کرده و زیبایی خاصی نیز به ساختمان می‌بخشد. نمای کرتین وال باتوجه‌به محبوبیت زیادی که کسب کرده، جایگاه خوبی را در بازار به دست آورده است.

مقایسه کرتین وال فیس کپ و فریم­لس

نمای کرتین وال فیس کپ به درپوش‌هایی اطلاق می‌شود که سر آخر بر روی قاب شیشه قرار می‌گیرند. دور شیشه‌ها در همچنین نمایی به‌صورت برجسته هستند. همچنین قابلیت طرح پذیری نیز دارند. در ابتدای کار پلیت‌ها به دستک‌ها جوش داده می‌شوند و پلیت‌ها بر روی تیرها نصب می‌گردند. در ادامه روند، براکت‌های آلومینیومی به پروفیل قوطی جوش داده می‌شود.

مرحله بعدی زیرسازی، کار با لامل‌های افقی (ترنسم) و عمودی (مولیون) شروع می‌شود. قاب‌ها در اثر اتصال این دو قسمت به هم ایجاد می‌شوند. برای اینکه لامل‌ها با شیشه برخورد مستقیم نداشته باشند، از لاستیک EPDM استفاده می‌شود. استفاده از این لاستیک‌ها در نمای کرتین وال به‌شدت رایج است. دلیل این اهمیت زیاد، عایق بودن این لاستیک‌ها از نظر حرارتی است. از مزایای فیس کپ می‌توان به مواردی مانند: سرعت اجرای بالا، کمتر بودن هزینه اجرا، عایق صوتی، تنوع زیاد، کاهش اتلاف انرژی و جلوگیری از نفوذ باران اشاره کرد.

فریم لس یکی دیگر از نماهای مطرح کرتین وال است. در این نما پروفیل‌های آلومینیومی در ظاهر مشخص نیستند و همین موضوع باعث جذابیت و زیبایی بیشتر این نما نسبت به  فیس کپ می‌شود. در این نوع نما از شیشه‌های دوجداره استفاده می‌شود. فریم­لس برخلاف فیس کپ ظاهری یکنواخت دارد که این امر زیبایی نما را دوچندان می‌کند.

در مراحل اجرایی این دو روش هم تفاوت‌های زیادی وجود دارد مثلاً، در فریم ­لس احتیاجی به درپوش نیست. در این روش محل قرارگیری شیشه‌ها  بعد از نصب و راه‌اندازی مولیون­ها تعیین می‌شود. فریم لس به دو روش یو چنل و استپ یونیت اجرا می‌شود. از مزیت‌های کرتین وال فریم لس می‌توان به مواردی چون تعویض راحت و آسان پنل‌های شیشه‌ای، مقاومت در برابر زلزله و عدم انتقال ارتعاشات ناشی از آن، قابلیت اجرای بازشو و نمایی زیبا و یکنواخت اشاره کرد.

اگر می‌خواهید بیتشر در خصوص تفاوت کرتین وال فریم لس و فیس کپ به مقاله ما مراجعه فرمایید.

هزینه اجرای نمای کرتین وال در تهران

هزینه اجرای نمای کرتین وال در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد. این هزینه را می‌توان به‌طورکلی به دو بخش تقسیم کرد. بخش اول هزینه‌های مربوط به خرید قطعات و پروفیل‌ها است که در فرایند اجرا موردنیاز می‌باشد. بخش دوم هزینه‌های مربوط به فرایند نصب و اجرای این نما و نیروی انسانی است.

قیمت نمای کرتین وال باتوجه به شرایط هر ساختمان متفاوت است. عواملی چون جنس لامل‌های مورداستفاده، نوع شیشه، رنگ، شاسی‌ها و … بر قیمت این نما تأثیرگذار هستند. معمولاً برای اجرای این نما نیازی به بودجه زیاد نیست و با یک مبلغ معقول می‌توان از ویژگی‌های این نمای فوق‌العاده بهره برد. این نماها کیفیت بالایی داشته و در صورت اجرای درست قابلیت­های زیادی دارند.

قیمت اجرای کرتین وال با توجه‌به اینکه هم مقاومت زیادی داشته و هم شکل ظاهری زیبایی دارد، بسیار مناسب  و به‌صرفه است. این نما علاوه بر کاهش مصرف انرژی، بهینه‌سازی نور و دما، عایق بودن در برابر صدا، گرما و رطوبت، زیبایی فوق‌العاده و وزن سبک، با قیمتی مناسب و با سرعتی بالا قابل‌اجرا هست. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت دقیق برای اجرای نمای خود با متخصصان ما تماس بگیرید یا فرم موجود در لینک مشاوره تخصصی اجرای نمای کرتین وال (جهت ارائه قیمت)  تکمیل نمایید تا متخصصان ما با شما در ارتباط باشند.

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران 0