تهران - بلوار اندرزگو - خ سلیمانی غربی - بن بست لادن - پلاک 9
 • تلفن تماس 02122394997

 • آدرس ایمیل

با انواع پنجره‌های دوجداره آشنا شوید

با-انواع-پنجره‌های-دوجداره-آشنا-شوید
پنجره‌های دوجداره به خاطر داشتن فریم UPVC که در برابر شرایط محیطی و مواد شیمیایی مقاوم است، این روزها در صنعت ساختمان‌سازی بسیار مورد استقبال قرار گرفته‌اند و پرطرفدار هستند. این پنجره‌ها انواع و مزیت‌های مختلف و متفاوتی دارند که در این نوشته قرار است با انواع پنجره‌های دوجداره آشنا شوید، پس اگر قصد دارید از این پنجره‌ها در پروژه‌های ساختمانی‌تان استفاده یا پنجره‌های قدیمی خود را با این نوع از پنجره‌ها عوض کنید، تا انتها با ما همراه باشید.

ظاهر زیباتر پنجره‌های دوجداره یکی دیگر از مزیت‌های آن است که باعث شده استفاده از آن‌ها روزبه‌روز بیش‌تر و بیش‌تر شود. مقاومت و دوام و استحکام بالای پنجره‌های UPVC نیز از دیگر دلایل این موضوع است، این نوع از پنجره‌ها در برابر شرایط محیطی مثل رطوبت و آتش مقاوم بوده و عمری طولانی دارند. شیشه‌های دوجداره استفاده شده در این پنجره‌ها نیز باعث می‌شود تا آن‌ها به عایق صدا و حرارت نیز تبدیل شوند و به مصرف بهینه انرژی نیز کمک کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های پنجره‌های دوجداره، ضد سرقت بودن آن است. این پنجره به خاطر  شیشه‌های دوجداره مقاوم خاصیت ضد سرقت بودن دارد که می‌توان با استفاده از دستگیره‌ها و یراق آلات مناسب نیز این خاصیت و ویژگی را بیش‌تر کرد و باعث شده تا در و پنجره‌های UPVC میزان امنیت بسیاری دارند.

پنجره‌های دوجداره و UPVC برای کاربردهای مختلف و کاربری‌های متفاوت در ساختمان طراحی شده‌اند و مدل‌های بسیاری دارند، این مدل‌ها ظاهر و اشکال گوناگونی دارند که می‌توانید بنابر استفاده‌تان و طراحی کلی منزل‌تان هر کدام از آن‌ها را انتخاب کنید.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص کارکرد و کاربرد پنجره‌های دوجداره میتوانید به مطلب پنجره یو پی وی سی (UPVC) چیست؟ مراجعه فرمایید.

انواع پنجره‌های دوجداره از نظر مدل بازشو :

 • پنجره UPVC با بدون بازشو
 • پنجره UPVC کشویی با لنگه ثابت
 • پنجره UPVC کشویی با دو لنگه متحرک
 • پنجره UPVC دو حالته
 • پنجره UPVC آکاردئونی
 • پنجره UPVC فولکسی
 •  پنجره UPVC با دو لنگه بازشو

  این‌ها انواع مدل‌هایی از پنجره‌های دوجداره است که می‌توانید بسته به نیاز، طراحی و فضای منزل‌تان، براساس توضیحاتی که از هر کدام در ادامه خواهید دید، آن را انتخاب کنید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

 • پنجره UPVC با بازشوی ثابت

  این نوع از پنجره‌های دوجداره، همان طور که از اسمش مشخص است، کاملا ثابت است، یعنی نمی‌توانید پنجره را باز و بسته کنید و شیشه روی سازه اصلی پنجره ثابت می‌شود و دیگر قابل تکان خوردن نیست. از مزیت‌های این مدل می‌توان به قیمت پایین‌تر به نسبت دیگر مدل‌ها اشاره کرد. همچنین در این پنجره شاهد حداقل اتلاف انرژی هستیم که عایق بسیار بهتری در برابر صدا و دما است. این پنجره برای موارد و کاربردهای خاصی در نظر گرفته شده است که شما نیاز به باز شدن پنجره ندارید.

 • پنجره-UPVC-کشویی-با-لنگه-ثابت-(تک-ریل)

  پنجره UPVC کشویی با لنگه ثابت (تک ریل)

  در این نوع از پنجره‌ها مشکل عدم باز شدن پنجره در مدل ثابت از بین رفته و در پنجره‌های کشویی با لنگه ثابت، یکی از لنگه‌های پنجره کاملا ثابت است و یکی از آن‌ها متحرک است و می‌توانید آن لنگه را باز و بسته کنید. این مدل نیز به خاطر قیمت مناسب و کارایی آن، از گذشته مورد استقبال بوده و هنوز هم پرکاربرد است.• پنجره UPVC با بازشوی ثابت

 • پنجره UPVC کشویی با دو لنگه متحرک (جفت ریل)

  این مدل از پنجره‌های UPVC بیش‌تر از کشویی با لنگه متحرک در صنعت ساختمان‌سازی این روزها مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با استفاده از این نوع پنجره‌ها، هر دو لنگه پنجره‌ها را به طرفین باز و بسته کنید. در مواقعی که شما می‌خواهید دسترسی بیش‌تری به فضای بیرون داشته باشید، این پنجره‌ها گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که قیمت پنجره کشویی با دو لنگه متحرک بیش‌تر از دو مدل گذشته است.پنجره UPVC کشویی با دو لنگه متحرک (جفت ریل)

 • پنجره UPVC دو حالته

  در پنجره‌های دو حالته شما می‌توانید نوع بازشو را خودتان انتخاب کنید، افقی یا عمودی. شاید خیلی از افراد تفاوتی بین این مدل از پنجره‌های UPVC و مدل کشویی با دو لنگه متحرک نبینند، تنها تفاوت این دو مدل باز شدن عمودی در پنجره دو حالته است که باعث می‌شود فضای بیش‌تری برای باز شدن اشغال کند، اما باز هم به نوع استفاده شما و کاربری‌تان دارد.پنجره-UPVC-دو-حالته

 • پنجره UPVC آکاردئونی

  پنجره‌های آکاردئونی در صورتی که شما فضای زیادی برای نصب پنجره دارید، گزینه بسیار مناسبی برای شما محسوب می‌شود. مدل باز و بسته شدن پنجر‌ه‌های آکاردئونی همان طور که از اسم‌شان پیداست، شبیه آکاردئون است و فضای زیادی هنگام باز شدن اشغال نمی‌کند.پنجره-UPVC-آکاردئونی

 • پنجره UPVC با دو لنگه بازشو

  اگر قرار است پنجره‌ای که انتخاب می‌کنید، بیش‌ترین فضای بیرونی را در اختیار شما بگذارد، قطعا پنجره‌های با دو لنگه بازشو گزینه مناسب شما خواهد بود. البته شما هم باید فضای بیش‌تری نسبت به مدل‌های دیگر در اختیار این نوع از پنجره‌ها قرار دهید؛ چرا که در موقع باز و بسته شدن فضای زیادی اشغال خواهد کرد. قیمت این مدل نیز نسبت‌ به مدل‌های دیگر، به خاطر یراق آلات ویژه‌تری که دارد، بیش‌تر است.پنجره-UPVC-با-دو-لنگه-بازشو

 

مطالب مرتبط: هر آنچه باید درباره پنجره UPVC بدانید

Rate this post

مطالب مرتبط

نظرات کاربران 0