تهران - بلوار اندرزگو - خ سلیمانی غربی - بن بست لادن - پلاک 9
 • تلفن تماس 02122394997

 • آدرس ایمیل

کرتین وال تقویت شده

کرتین وال تقویت شده

کرتین وال تقویت شده یکی از جدیدترین و بهترین سیستم‌ها برای پوشش نمای بیرونی ساختمان‌هاست که در سال‌های اخیر محبوبیت بالایی پیدا کرده است. دلایل این محبوبیت بالا را می‌توان در مزایای چشمگیر کرتین وال جست‌وجو کرد. شاید تصور شود که کرتین وال‌ها درواقع همان نمای شیشه‌ای ساختمان هستند اما ساختار کرتین وال پیچیده‌تر بوده و ویژگی‌های قابل توجهی نسبت به نمای شیشه‌ای دارد.

در ادامه به بررسی ویژگی‌های نمای کرتین وال تقویت شده می‌پردازیم، اما اگر می‌خواهید اطلاعات جامعی در خصوص کرتین وال کسب کنید؛ می‌توانید به صفحه «کرتین وال چیست؟» مراجعه فرمایید.

سیستم کرتین وال تقویت شده چیست؟

سیستم کرتین وال تقویت شده

کرتین وال تقویت شده شامل پروفیل‌های آلومینیومی و شیشه است و سازه‌ای خودایستا محسوب می‌شود؛ به این معنا که این نما هیچ وزنی جز وزن خود را تحمل نمی‌کند و نیاز به هیچ سازه‌ی نگهدارنده‌ی دیگری ندارد. همین ویژگی مهم کرتین وال تقویت شده باعث می‌شود تا ساختمان هیچ‌گونه بار مرده‌ی اضافه‌ای را متحمل نشود.

دلیل استفاده از دو عنصر شیشه و آلومینیوم در این ساختار، سبکی قابل توجه آن‌هاست. در ادامه مزایای مهم این ساختار را بررسی می‌کنیم.

نمای کرتین وال تقویت شده چه مزایایی دارد؟

 • به دلیل وزن سبک‌تر این ساختار نسبت به سایر نماها، ساختمان بار کمتری را تحمل می‌کند.
 • به علت ضخامت بالای شیشه‌های به‌کار رفته در این ساختار، مقاومت بالایی در برابر شرایط آب‌وهوایی گوناگون (گرما، سرما، نیروی باد و …) از خود نشان می‌دهد.
 • نورگیری ساختمان تا حد قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند و این موضوع باعث کاهش مصرف انرژی الکتریکی جهت نوردهی فضاهای داخلی ساختمان می‌شود.
 • وزن کم و ساختار خودایستا بودن در این نما موجب انعطاف‌پذیری بالا در برابر زلزله و تنش‌های ناشی از آن می‌شود.
 • این سیستم بدون نیاز به هیچ زیرسازی نصب و اجرا می‌شود (پروفیل‌های آلومینیوم با پیچ‌های مخصوص به بدنه‌ی ساختمان متصل می‌شوند). هم‌چنین می‌توان این ساختار را به صورت پیش‌ساخته یا نیمه‌پیش‌ساخته اجرا کرد.
 • به علت سادگی در طراحی، نمای بسیار مدرن و شیکی محسوب شده و در افزایش زیبایی ساختمان سهم قابل توجهی ایفا می‌کند.
 • نمای کرتین وال تقویت شده تنوع بالایی در تعیین ویژگی‌های ظاهری و آپشن‌های گوناگون دارد؛
 • به دلیل کیفیت بالای قطعات به‌کاررفته در ساختار نمای کرتین وال ماندگاری و دوام بالایی در طول زمان از خود نشان می‌دهد.
 • با بهره‌گیری از این نما می‌توان هزینه‌های نگهداری و مدرن‌سازی ساختمان را تا حد زیادی کاهش داد.
 • سرعت بالا در نصب و اجرای آن بر روی ساختمان از دیگر مزیت‌های مهم این ساختار محسوب می‌شود.

نصب و اجرای نمای کرتین وال با ایماژ نما

با توجه به بررسی‌های انجام شده پیداست که چرا نمای کرتین وال تقویت شده یکی از محبوب‌ترین و چشم‌نوازترین نماهای ساختمانی به شمار می‌رود. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که برای بهره‌گیری از تمامی مزایای گفته‌شده‌ی این نما باید آن را از فروشندگان معتبر تهیه کنید و نصب و اجرای آن را نیز به افراد متخصص در این زمینه بسپارید، در غیر این صورت ممکن است متحمل خسارت‌ها و هزینه‌های اضافی شوید.

کارشناسان و متخصصان ما در گروه ایماژ نما به منظور مشاوره برای خرید یا نصب و اجرای نمای کرتین وال همواره در خدمت شما مشتریان گرامی هستند. در صورتی که هنوز درباره‌ی نمای کرتین وال پرسش یا ابهامی دارید با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران 0