تهران - بلوار اندرزگو - خ سلیمانی غربی - بن بست لادن - پلاک 9
 • تلفن تماس 02122394997

 • آدرس ایمیل

هندریل اسپایدر

هندریل اسپایدر

زمانی که در حال ساخت و ساز یک ساختمان هستید، استفاده از مواد و مصالح ساختمانی مختلف به کار رفته در ساختمان می‌توان به شما کمک کند تا ساخت و ساز بهتری را داشته باشید. در طی سال‌های اخیر، پیشرفت تکنولوژی مصالح ساختمانی به گونه‌ای بوده است که این مصالح امروزه از تنوع بسیاری برخوردار هستند و می‌توانند قابلیت‌های خوبی را از خود نشان دهند. در بین تمامی انواع مصالح ساختمانی، انواع هندریل به منظور محافظت از افراد کاربرد بسیاری را دارند. البته برای آن که بتوان هندریلی مناسب و کاربردی را برای ساخت و ساز خود انتخاب کرد، لازم است تا اطلاعات کامل و دقیقی را درباره انواع هندریل داشته باشید. در این مقاله تصمیم گرفتیم تا به سراغ یکی از جدیدترین انواع هندریل شیشه‌ای موجود در بازار یعنی هندریل اسپایدر برویم. هندریل اسپایدر که این روزها طرفداران بسیاری را پیدا کرده است، توانایی آن را دارد که برای ساخت و ساز مزایای بسیاری به همراه داشته باشید. با همراهی ما در ادامه مقاله، می‌توانید اطلاعات بیشتری را درباره این نوع از هندریل به دست آورده و انتخاب خوبی را برای استفاده یا عدم استفاده از آن داشته باشید.

معرفی هندریل اسپایدر یا همان هندریل شیشه‌ای

هندریل اسپایدر که به عنوان سبکی جدید از انواع هندریل این روزها وارد بازار شده است، با نام هندریل شیشه‌ای نیز شناخته می‌شود. این هندریل توانایی آن را دارد که مانند انواع دیگر هندریل با محافظت کردن از فضاهای خطرناک مانند پله، ایمنی و شرایط استفاده از آن‌ها را بهبود بخشد. البته باید دقت داشته باشید که انواع هندریل شیشه‌ای، قابلیت‌های دیگری نیز دارند که سبب افزایش محبوبیت این محصول در بین مخاطبان به منظور ساخت و ساز شده است.

به هر حال، این سبک از هندریل با ساخته شدن از شیشه و ارائه کردن تمامی قابلیت‌های مورد نیاز برای یک هندریل، مزایا و فواید بسیاری را در بازار هندریل به وجود آورده است. از همین رو این روزها استفاده از هندریل شیشه‌ای به منظور ساخت بسیاری از انواع ساختمان‌های تجاری یا مسکونی افزایش پیدا کرده است. البته پیش از آن که براساس این انتخاب، بخواهید تا انتخاب خود را قطعی کنید، لازم است تا اطلاعات تکمیلی و دقیق‌تری نیز داشته باشید. این اطلاعات تکمیلی در ادامه در اختیار شما قرار خواهد گرفت و به قطعی شدن انتخاب نهایی شما کمک خواهد کرد.

ساختار به کار رفته در هندریل اسپایدر در ساختمان‌ها

زمانی که به دنبال شناخت هر محصولی هستید، در اولین قدم از آن لازم است تا ساختار و چگونگی شکل گرفتن محصول را به دقت شناسایی کرده و نسبت به آن آگاه باشید. از همین رو به عنوان یکی از اولین بخش‌های مورد نیاز برای شناخت هندریل اسپایدر نیز به سراغ ساختار شکل گرفته در این هندریل رفته‌ایم.

هندریل‌های اسپایدر دارای دو بخش اصلی هستند. میله بالایی هندریل که به منظور حفاظت و فضایی برای تکیه دادن فرد است، می‌تواند به عنوان بخش اصلی آن در نظر گرفته شود. در کنار این بخش، بخش دیگری نیز در هندریل اسپایدر وجود دارد که زیر میله را پوشش می‌دهد. شیشه قرار گرفته در زیر میله فلزی بالا، تکمیل کننده هندریل اسپایدر است. به وسیله قرارگیری این دو محصول بر روی یکدیگر، امکان این وجود دارد که به راحتی از پله، مسیر عبور و مرور و هر فضای ساختمانی دیگری محافظت به عمل آید. این محافظت نه تنها در ساختمان‌های مسکونی که در ساختمان‌های تجاری و اداری نیز می‌تواند به وسیله هندریل اسپایدر پوشش داده شود.

البته توجه داشته باشید که در ساختار هندریل اسپایدر، استفاده از انواع شیشه‌های مختلف می‌تواند انواع متفاوتی از هندریل اسپایدر را به وجود آورد که در بخش‌های بعدی به آن خواهیم پرداخت.

موارد استفاده از هندریل اسپایدر برای ساخت و ساز ساختمانی

کاربرد و استفاده از هندریل شیشه‌ای به دلیل داشتن مزایای بسیار، برای محیط‌های زیادی می‌تواند قابل توجه باشد. اصلی‌ترین محیطی که در آن از هندریل شیشه‌ای استفاده بسیاری می‌شود، محیط ساختمانی مسکونی است. برای ساختمان‌های مسکونی استفاده از هندریل شیشه‌ای یا همان اسپایدر می‌تواند زیبایی بسیاری را به وجود آورد. از همین رو در اولین قدم از معرفی هندریل اسپایدر این محصول در ساختمان سازی مسکونی مورد استقبال و استفاده قرار گرفت.

البته پس از گذشت مدتی، استفاده از هندریل اسپایدر برای ساختمان‌های تجاری نیز به عنوان یکی از انواع مصالح ساختمانی مدرن کارایی خود را نشان داد. این محصول که توانایی خوبی در ایجاد جلوه ویژه در ساختمان‌های تجاری دارد، زیبایی بیشتری را به این محیط‌ها بخشید. به این ترتیب هندریل اسپایدر در دل ساختمان‌های تجاری نیز فضای خود را پیدا کرد و توانست تا انتخاب خوبی نسبت به دیگر انواع هندریل موجود در بازار باشد.

با این حال، اخیرا هندریل اسپایدر در ساختمان‌های بیمارستانی و درمانی نیز توانسته است ورود پیدا کند. این موضوع را می‌توان برگرفته از مزایای این نوع از هندریل دانست. استفاده از هندریل اسپایدر برای ساخت و سازهای بیمارستانی و درمانگاه‌ها نیز مزایای خاص خود را دارد که در ادامه به شکلی کامل‌تر و مفصل‌تر به آن خواهیم پرداخت.

موارد استفاده از هندریل اسپایدر برای ساخت و ساز ساختمانی

استفاده از هندریل اسپایدر برای داخل ساختمان مسکونی

مهم‌ترین موارد مورد توجه در استفاده و نصب هندریل اسپایدر

زمانی که در حال استفاده و به کارگیری هندریل اسپایدر هستید، لازم است تا به نکاتی در این راستا توجه کنید. این نکات می‌تواند استفاده از هندریل اسپایدر را مانند هر محصول دیگری، استفاده مفیدتری کرده و شرایط را برای کاربرد، مفیدتر کند.

5 مورد از اصلی‌ترین مواردی که پیش از انتخاب و استفاده از هندریل اسپایدر باید نسبت به آن توجه داشته باشید، عبارت است از:

 1. نوع شیشه مورد استفاده نوع شیشه مورد استفاده براساس نیاز و درخواست شما، وضعیت محیط و نوع محیط اداری یا مسکونی و بیمارستانی می‌تواند کاملا متفاوت باشد. این موضوع یکی از اصلی‌ترین دلایل ایجاد تنوع در بین انواع هندریل اسپایدر موجود در بازار است. از همین رو در صورتی که به دنبال استفاده از هندریل اسپایدر هستید، حتما مدل شیشه مورد استفاده خود را در نظر داشته باشید.
 2. ضخامت شیشه به کار رفته میزان ضخامت شیشه مورد دیگری است که برای استفاده از هندریل اسپایدر می‌تواند تاثیرگذار باشد. این موضوع که بر روی وزن نهایی هندریل نیز تاثیرمستقیمی دارد، می‌تواند برای انتخاب و استفاده از هندریل مزایا یا معایبی به همراه خود به وجود آورد. به این ترتیب پس از سنجیدن نیاز خود، لازم است تا ضخامت شیشه مورد استفاده در هندریل اسپایدر را نیز انتخاب کنید.
 3. ارتفاع فضای ساخت از زمین سازه‌ مورد استفاده شما می‌تواند در سطح زمین قرار داشته باشد و ارتفاعی را تحمل نکند یا با حضور در طبقه بیستم، فشار بسیاری را بر روی خود تحمل کند. در این بین باید توجه داشته باشید که این شرط با میزان وزن و ضخامت شیشه کاملا در ارتباط هستند و می‌توانند بر روی یکدیگر تاثیر داشته باشند. از همین رو در صورتی که به دنبال استفاده از هندریل اسپایدر هستید، توجه به ارتفاع فضای شما می‌تواند شرایط دیگر را نیز تغییر داده و انتخاب نهایی بهتری را رقم بزند.
  مهم‌ترین موارد مورد توجه در استفاده و نصب هندریل اسپایدر

  توجه به ارتفاع در زمان انتخاب هندریل اسپایدر

 4. نوع اتصالات به کار رفته برای هندریلیکی از اصلی‌ترین نکات درباره هر نوع هندریل، اتصالات موجود در هندریل است. این موضوع که براساس نوع هندریل می‌تواند متفاوت باشد، بر روی نتیجه نهایی انتخاب هندریل نیز تاثیر مستقیمی را دارد. در صورت نیاز به یک هندریل مقاوم و برای ساختمان‌های پر رفت و آمد، این نکته از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود.
 5. نحوه نصب سطوح و اتصالات به یکدیگر هر مدل از هندریل و هر نوع از اتصالات می‌تواند نحوه نصب متفاوتی را داشته باشد. از همین رو در زمانی که به دنبال انتخاب و خرید هندریل هستید، لازم است تا نسبت به نحوه نصب و قرارگیری هندریل بر روی سطوح اطلاعات دقیق و کاملی داشته باشید تا به این وسیله بتوانید به راحتی سازه خود را به بهره برداری برسانید.

انواع مختلف موجود از هندریل اسپایدر در بازار برای استفاده

هندریل اسپایدر خود دارای انواع بسیاری است. این محصول با حضور خود در بازار توانست تا به سرعت برای نیازهای مختلف، انواع متفاوتی را تولید کند. به این ترتیب انواع مختلفی از هندریل اسپایدر شکل گرفتند که هرکدام ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را داشته و دارای مزایایی متفاوت هستند. از همین رو می‌توان براساس نیاز و شرایط خاص خود، انواع هندریل اسپایدر را انتخاب کرد و بهترین استفاده ممکن را از آن‌ها برد. اصلی‌ترین انواع هندریل اسپایدر موجود در بازار عبارت‌اند از:

 1. هندریل اسپایدر فریملس یا بدون فریم: اقتصادی‌ترین مدل از هندریل‌های اسپایدر شناخته می‌شوند که معمولا از شیشه سکوریت شفاف یا شکوریت ساتینا برای ایجاد امنیت خود استفاده می‌کنند.
 2. هندریل اسپایدر دفنی یا توکار: به صورت پنهان بوده و در دو قالب و مدل لاچنل و فولادی در بازار پیدا می‌شود.
 3. هندریل اسپایدر اسپیگات: در دو جنس فولادی و استیل تولید شده و در دو قالب مستطیل و گرد نیز به بهره برداری می‌رسد.
 4. هندریل اسپایدر اکسپوز یا روکار: به صورت یکدست و یکپارچه و در داخل پروفیل‌های آلومینیومی برای استفاده قرار می‌گیرد.
 5. هندریل اسپایدر فیکس پوینت: دارای دو قسمت اصلی شیشه سکوریت و بست پوینت گلس است.
 6. هندریل اسپایدر راه پله: تمام شیشه‌ای بوده و در جوار پله قرار می‌گیرد.
انواع مختلف موجود از هندریل اسپایدر در بازار برای استفاده

استفاده از هندریل اسپایدر در کنار راه‌ پله‌ها

برای شناخت بیشتر با انواع هندریل شیشه‌ای می‌تواند مقاله آن را مطالعه فرمایید.

مزایای استفاده از هندریل اسپایدر در ساخت و ساز ساختمانی

همان‌طور که تا به اینجا بارها و بارها گفته شد، هندریل اسپایدر نسبت به دیگر انواع هندریل مزایای متفاوتی را ارائه می‌کند. مزایایی که سبب شده است تا به امروز استفاده از این مدل هندریل بتواند مورد استفاده و استقبال قرار گرفته و نتایج قابل توجهی را در پیش داشته باشد. برخی از اصلی‌ترین مزایای استفاده از هندریل اسپایدر عبارت است از:

 1. ایجاد فضایی باز و دیدی کامل برای محیط
 2. بزرگتر دیده شدن محیط با استفاده از شیشه
 3. ایجاد محیطی چشم نواز و مدرن برای ساختمان
 4. دوام و ماندگاری بالا برای استفاده در ساختمان
 5. جذب راحت‌تر مخاطب برای استفاده از ساختمان
 6. امکان تطبیق هندریل با محی‌های مختلف ساختمانی
 7. افزایش میزان کیفیت ساختمان و افزایش قیمت آن برای فروش
 8. استفاده از رنگ‌بندی متنوع هندریل اسپایدر برای ساخت و ساز
 9. تسهیل رفت و آمد نور طبیعی به محیط و افزایش میزان روشنایی
 10. نیاز به تعمیر و نگهداری بسیار کمتر نسبت به نمونه‌های مشابه ساختمانی
استفاده از هندریل اسپایدر در کنار راه‌ پله‌ها

مهم‌ترین نکات درباره هندریل اسپایدر

ایماژ نما ساخت و نصب انواع هندریل شیشه‌ای

برای آن که بتوانید از یک محصول جدید ساختمانی استفاده خوبی را داشته باشید و براساس شرایط و نیاز خود بتوانید انتخاب خوبی را رقم بزنید، لازم است تا آشنایی لازم را با محصول به دست آورید. در این مقاله به سراغ یکی از محصولات جدید ساختمانی رفتیم و درباره هندریل اسپایدر نکاتی را بیان کردیم. نکاتی که بتواند آشنایی و معرفی خوبی را از این محصول برای شما به همراه داشته و در نهایت انتخاب خوب و مناسبی را برای شما رقم بزند. امید است تمامی نکات بیان شده از چیستی این نوع از هندریل تا ساختار و چگونگی کارکرد آن، موارد استفاده از این نوع از هندریل و انواع و مزایای آن بتواند نتیجه خوبی را برای انتخاب شما رقم بزند. انتخابی که در نهایت بتواند نیاز شما به استفاده از هندریل اسپایدر را نیز تامین کند و ساختمان زیبا و امنی را برایتان به وجود آورد.

Rate this post

مطالب مرتبط

نظرات کاربران 0