تهران - بلوار اندرزگو - خ سلیمانی غربی - بن بست لادن - پلاک 9
 • تلفن تماس 02122394997

 • آدرس ایمیل

با کاربردهای پنجره دوجداره آشنا شوید

با-کاربردهای-پنجره-دوجداره-آشنا-شوید
پنجره‌های دوجداره با توجه به مزایای بسیاری که دارند، در بین سازندگان ساختمان‌ها و کسانی که می‌خواهند ساختمان خود را بازسازی کنند، جایگاه خوبی پیدا کرده‌اند. قطعا برای تعویض پنجره‌های قدیمی‌تان با این نوع از پنجره‌ها اقدام خواهید کرد یا اگر در حال ساخت سازه‌ای هستید، گزینه‌ اول شما پنجره‌های دوجداره خواهد بود، تنها کافی است با کاربردهای پنجره دوجداره آشنا شوید.

کاربردهای پنجره دوجداره

اگر سوال شما پنجره یو پی وی سی (UPVC) چیست؟ می‌باشد، برای پاسخ به آن میتوانید مقاله پنجره یو پی وی سی را مطالعه فرمایید.

ویژگی‌ها و کاربردهای پنجره‌های دوجداره:

پنجره‌های دوجداره که با فریم و سازه‌های UPVC هستند، جایگزین بسیار خوبی برای فریم‌های فلزی و چوبی قدیمی شده‌اند و به خاطر ویژگی‌های خاص و منحصر به فردشان، امکانات بیش‌تری نسبت به پنجره‌های قدیمی دارند. این ویژگی‌ها هم به خاطر سازه و فریم این نوع پنجره‌ها بوده است و هم به دلیل شیشه‌های دوجداره و چندجداره به کار رفته در آن‌ها. به طور کلی استقبال و استفاده از نماهای شیشه‌ای روز به روز در حال گسترش است؛ چرا که هم باعث زیبایی نما می‌شود و هم مزیت‌های دیگری دارد.

 • زیبایی نما

  شاید اولین چیزی که در نمای ساختمان به چشم بیننده برسد، قاب پنجره‌هاست و به همین دلیل در طراحی نما، آن را یکی از مهم‌ترین اجزای ساختمان می‌دانند و معماران نیز با همین دید به طراحی پنجره‌ها می‌پردازند. قاب پنجره‌های دوجداره در زیبایی نمای ساختمان بی تاثیر نیست و زیبایی بیش‌تری به ساختمان می‌بخشند. این پنجره‌ها می‌توانند به صورت سفارشی نیز تولید شوند و بنا به طراحی معماران ساختمان، هر مدل و رنگی که لازم است ساخته شوند.زیبایی-نما-پنجره-دوجداره

 • وزن سبک

  پنجره‌های دوجداره و UPVC بسیار سبک هستند و وزن زیادی به سازه اصلی ساختمان وارد نمی‌کنند که در ساختمان‌های بلندمرتبه این ویژگی مزیت مهمی محسوب می‌شود.

 • تعمیر و نگهداری آسان

  پنجره‌های دوجداره این مزیت را برای شما ایجاد می‌کنند که هزینه‌های تعمیر و نگهداری ساختمان را کاهش خواهند داد. فقط لاستیک‌های درزگیر این پنجره‌ها باید تمیز باشند تا پنجره انعطاف پذیری خود را حفظ کند و دچار مشکل نشود.

  یراق آلات پنجره‌های دوجداره نیز ممکن است گاهی از تنظیم خارج شوند که با یک رگلاژ ساده این مشکل برطرف می‌شود و پنجره‌ها مثل روز اول خواهند شد. ساکنین ساختمان فقط لازم است برای عملکرد بهتر این پنجره‌ها هر از گاهی آن‌ها را روغن کاری کنند.تعمیر-نگهداری-آسان-پنجره-دوجداره

 • مصرف بهینه انرژی

  پنجره‌های دوجداره با خواص خود باعث صرفه‌جویی در انرژی خواهند شد. استفاده از این نوع پنجره‌ها باعث می‌شود تا استفاده بیش‌تر و بهتری از نور طبیعی روز و نور خورشید کنید و زمان کم‌تری احتیاج به استفاده از نور غیرطبیعی و انرژی برق داشته باشید، پس میزان استفاده از انرژی‌تان کاهش خواهد یافت.

  همچنین گاز آرگون موجود در فضای بین شیشه‌های پنجره دوجداره عایق صوت و حرارت هم محسوب می‌شود. این گاز که فشارش با فشار بیرون یکسان است، باعث می‌شود هم صدای محیط بیرون به داخل نیاید و هم اجازه نمی‌دهد که گرما یا سرمای محیط داخلی بیرون برود و هدر شود. همین موضوع باعث می‌شود شما برای گرمایش و سرمایش منزل‌تان نیاز به مصرف بیش‌تر انرژی نداشته باشید و در مصرف انرژی‌های حرارتی نیز صرفه‌جویی کنید که کاربرد این پنجره‌ها را هم به لحاظ اقتصادی و هم برای کمک به حفظ محیط زیست آشکار می‌کند.

 • مقاومت در برابر شرایط محیطی

  پنجره‌های دوجداره و UPVC در برابر شرایط محیطی بسیار مقاوم هستند و عمری طولانی در برابر شرایط نامتعادل محیطی دارند. این نوع پنجره‌ها به خاطر سازه و فریم‌شان جلوی نفوذ گرد و غبار را می‌گیرد و همین موضوع باعث می‌شود تا در برابر این پدیده مقاوم عمل کند.

  پنجره‌های دوجداره در برابر نور خورشید نیز مقاوم هستند و نور خورشید باعث پوسیدگی و تغییر رنگ در آن‌ها نمی‌شود و باعث تغییر شکل آن‌ها نیز نخواهد شد. مقاومت این پنجره‌ها در برابر آب نیز باعث می‌شود که خوردگی و پوسیدگی در این پنجره‌ها دیده نشود و برای محیط‌های مرطوب گزینه مناسبی محسوب می‌شود.مقاومت-برابر-شرایط-محیطی-پنجره-دوجداره

 • امنیت بالا

  یکی از کاربردهای پنجره‌های دوجداره، امنیت بالای آن است. فریم این نوع پنجره‌ها از امنیت بالایی برخوردار است که نفوذ به آن را بسیار سخت می‌کند. همچنین شکستن شیشه این پنجره‌ها نیز نیاز به زمان و انرژی و همین‌طور فشار زیادی دارد که این کار را تقریبا غیرممکن ساخته است؛ به همین دلیل این نوع پنجره‌ها را پنجره ضدسرقت نیز می‌نامند.پنجره ضدسرقت

مطالب مرتبط: آشنایی با پنجره یو پی وی سی

Rate this post

مطالب مرتبط

نظرات کاربران 0