تهران - بلوار اندرزگو - خ سلیمانی غربی - بن بست لادن - پلاک 9
 • تلفن تماس 02122394997

 • آدرس ایمیل

پنجره‌ی آلومینیومی ترمال بریک (مزایا و معایب)

پنجره‌ی آلومینیومی ترمال بریک

با توجه به افزایش قیمت انرژی، اهمیت عایق‌کاری در ساختمان‌های امروز بیشتر شده است. پنجره‌ی آلومینیومی ترمال بریک سبک جدیدی از انواع پنجره‌های عایق است، که به عنوان نسل جدید پنجره‌های آلومینیومی نیز شناخته می‌شود. آلومینیوم به تنهایی رسانای خوبی برای گرما و  سرما است و به همین دلیل با استفاده از پروفیل ترمال بریک یا گرمابند در ساختار آن، امکان انتقال حرارت توسط پنجره‌های آلومینیومی از بین می‌رود و این پنجره‌ها تبدیل به یک عایق بسیار مناسب می‌شوند.

پروفیل ترمال بریک چیست؟

معنی علمی کلمه ترمال بریک (Thermal Break) به معنی شکست حرارتی است که به ایجاد مانع برای انتقال حرارت اشاره دارد. پروفیل ترمال بریک عایقی است که برای شکست حرارتی و ایجاد مانع برای انتقال حرارت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایا و معایب پنجره‌ی آلومینیومی ترمال بریک

از آنجایی که آلیاژ آلومینیوم یک فلز است، انتقال حرارت آن نسبتا سریع است، بنابراین زمانی که اختلاف دمایی بین محیط داخل و خارج زیاد باشد، آلیاژ آلومینیوم می‌تواند به یک پل برای انتقال گرما تبدیل شود. در و پنجره‌های ساخته شده از جنس آلیاژ آلومینیوم عملکرد عایق حرارتی ضعیفی دارند. پنجره‌ی آلومینیومی ترمال بریک با کمک یک پروفیل ترمال بریک که عایق حرارتی با عملکرد بسیار بالا است، انتقال حرارت از پنجره‌ها را مختل می‌کند. برای اتصال پروفیل به فلز آلومینیوم پنحره از نایلون یا PVC استفاده می‌شود. می‌دانیم که رسانش گرما نایلون یا PVC آشکارا کندتر از فلز است، بنابراین گرما به راحتی از کل ماده عبور نمی‌کند و همچنین عملکرد عایق حرارتی نیز بهبود یافته است.

مزایای پنجره‌ی آلمینیومی ترمال بریک

مزایای-پنجره‌ی-آلمینیومی-ترمال-بریک
 1. پنجره ترمال بریک عایق حرارتی بسیار خوب:
  درب و پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک
  عایق حرارتی خوبی دارند. قاب های داخلی و خارجی پروفیل عایق حرارتی به آرامی با هم ترکیب می شوند، و یک عایق حرارتی با عملکرد فوق العاده تولید می‌کنند.
 2. عدم نفوذ گرد و غبار از پنجره ترمال بریک:
  قاب پنجره‌ی آلومینیومی ترمال بریک
  از یک نوار لاستیکی ساخته شده است، که پس از نصب و بسته شدن پنجره به صورت کامل امکان عبور ذررات گرد و غبار و نفوذ هوای آلوده را از بین می‌برد.
 3. عایق صوتی:
  پنجره‌‌های آلمینومی با پروفیل ترمال بریک علاوه بر اینکه در مقابل انتقال حرارت مقاوم است، در مقابل سر و صدای مزاحم محیط بیرون نیز عملکرد بسیار خوبی دارد. پس از بسته شدن پنجره بسیاری از نویزها و صداهای مزاحم محیط بیرون حذف می‌شود و در محیط داخلی آرامش حکمفرما خواهد بود.
 4. همچنین این پنجره‌ها ضد آب هستند:
  عملکرد ضد آب درب و پنجره‌های آلمینومی ترمال بریک در سطح بسیار عالی قرار دارد. ساختار سیستم زهکشی در این پنجره‌ها، با اصل تعادل فشار طراحی شده است و تمامی قسمت‌های به صورت کامل آب بندی می‌شود.
 5. امکان نصب توری ضد حشره:
  در این پنجره‌ها به شما این امکان را می‌دهند که یک توری ضد حشره با امکان جابه‌جایی روی آن‌ها نصب کنید.
 6. ضد سرقت بودن این پنجره‌ها:
  پنجره‌‌های آلومینیومی با پروفیل ترمال بریک به دلیل استحکام به راحتی و با ابزارهای معمول شکسته نمی‌شوند.  همچنین در صورت تمایل برای اطمینان از پایداری و ایمنی پنجره، می‌توان آن‌ها را مجهز به قفل سخت افزاری استاندارد کرد.
 7. عملکرد ضد حریق پنجره‌ی آلمینومی ترمال بریک:
  آلیاژ آلومینیوم از فلز و نوار عایق حرارت از PA66 + GF25  (که معمولاً به عنوان نوار عایق نایلونی شناخته می شود) ساخته شده است. هر دو این مواد قابایت اشتعال ندارند و در صورت بروز آتش سوزی شعله ور نمی‌شوند.

معایب پنجره ی آلمینیومی ترمال بریک

در حقیقت تنها عیب پنجره‌ی آلومینیومی ترمال بریک قیمت بالای آن نسبت به سایر پنجره‌ها است. البته اگر محدودیت بودجه وجود نداشته باشید می‌توان از این موضوع چشم پوشی کرد. چرا که هرچند هزینه ساخت و نصب پنجره‌های دوجداره ترمال بریک نسبت به پنجره‌های دیگر بیشتر است اما از سوی دیگر با به کارگیری این پنجره‌ها در ساختار ساختمان علاوه بر زیبایی، می‌تواند تا حد زیادی از اتلاف انرژی جلوگیری کرده و در هزینه‌های آتی مصرف انرژی صرفه جویی کرد.

مقایسه پنجره ترمال بریک با  upvc

پنجره‌ UPVC با وجود استحکام، به دلیل سبکی و همچنین به دلیل اینکه از نظر ساختاری به اندازه پنجره‌های آلومینیومی مقاوم نیستند، مستعد افتادگی و آویزان شدن هستند. گرمای بیش از حد حتی می تواند منجر به پارگی قاب آنها شود. با این وجود بسیاری از افراد پنجره‌های UPVC را به دلیل قیمت پایین‌تر آن‌ها نسبت به پنجره‌های ترمال بریک ترجیح می‌شوند.

قیمت پنجره‌ی آلومینیومی ترمال بریک

مهم‌ترین عاملی که روی قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک تأثیر می‌گذارد، وزن پروفیل آلومینیومی است که در ساخت آن استفاده شده است. همچنین قیمت یراق آلاتی که در ساخت و نصب پنجره آلومینیومی ترمال بریک استفاده می‌شود بیشتر است و همین  مسئله باعث افزایش قیمت این نوع پنجره‌ها می‌شود.

به صورت کلی عوامل مؤثر بر قیمت پنجره‌های آلومینیومی  ترمال بریک به شرح زیر است:

 •  ابعاد و نوع پنجره ترمال بریک (یا درب)
 • پروفیل آلومینیومی
 • یراق آلات ترمال بریک
 • پلی آمید (Poly amid)
 • لاستیک‌های مورد استفاده برای آب بندی و هوابندی پنجره ترمال بریک
 • شیشه دو جداره که در بدنه پنجره ترمال بریک استفاده می‌شود.

نصب و اجرا پنجره آلومنیومی ترمال بریک توسط ایماژ نما

یکی از عوامل مهم برای اجرای موفقیت آمیز نصب پنجره‌های آلومینیومی، طراحی و اجرا به وسیله‌ی یک تیم با تجربه و ماهر است. مجموعه‌ی ایماژ نما با همکاری تیم‌های متخصص و حرفه‌ای در زمینه نصب و اجرای پنجره‌های ترمال بریک در سطح کشور پیشگام است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد انواع پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران 0