تهران - بلوار اندرزگو - خ سلیمانی غربی - بن بست لادن - پلاک 9
  • تلفن تماس 02122394997

  • آدرس ایمیل

تفاوت پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال

تفاوت پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال
ممکن است شما نیز به دنبال کسب اطلاعات بیشتری راجع به تفاوت پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال بوده و قصد انتخاب یکی از آن‌ها را داشته باشید. پنجره یکی از بزرگترین منابع اتلاف انرژی در ساختمان‌ها به شمار می‌رود.

بنابراین با پیشرفت‌های روزافزون، انواع قاب‌ها و شیشه‌های متنوع تولید شد که باعث عایق شدن و افزایش عمر و کاربرد پنجره‌ها شده است. پنجره‌های آلومینیومی را در دو نوع ترمال بریک و نرمال تولید می‌کنند که دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند. بنابراین در این مبحث قصد داریم به مقایسه پنجره آلومینیومی نرمال و ترمال بریک بپردازیم.

معرفی تفاوت‌های پنجره آلومینیومی نرمال و ترمال بریک

بیان تفاوت پنجره آلومینیومی نرمال و ترمال بریک
تفاوت پنجره آلومینیومی نرمال و ترمال بریک
از نام آن‌ها مشخص است. بنابراین در این بخش به مقایسه این دو اشاره می‌کنیم:

تفاوت در میزان عایق بودن پنجره‌های ترمال بریک و نرمال

در مقایسه پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال، اولین موردی که به چشم می‌آید، مربوط به میزان عایق بودن آن‌ها است. پنجره‌های ترمال بریک با کمک لایه‌های درونی و بیرونی پلی آمید، مانع بسیار خوبی برای ورود و خروج هوای سرد و گرم به ساختمان هستند و این ممانعت از طریق جدار خارجی صورت می‌گیرد.

میزان عایق بودن پنجره‌های نرمال در برابر سرما، گرما و صوت، در مقایسه با ترمال بریک کمتر است، چراکه در پروفیل اولیه آن، هیچ لایه و اتصالاتی را به منظور عایق کردن فریم و چهارچوب به کار نبرده‌اند. به این معنا که ترمال بریک رسانش گرما و سرما و صدا از طریق پنجره‌ها را تقریبا به صفر رسانده است، اما در پنجره‌های نرمال که از نوع معمولی هستند، اینگونه نیست.

با توجه به تحقیقات صورت گرفته، در صورتی که از پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک در فصل زمستان استفاده شود، می‌توان تا 40 درصد در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرده و در فصل تابستان تا 35 درصد از اتلاف انرژی جلوگیری کرد.

بیان تفاوت پنجره آلومینیومی نرمال و ترمال بریکتفاوت در میزان مقاومت پنجره‌های نرمال و ترمال بریک

به طور کلی می‌توان تفاوت پنجره آلومینیومی نرمال و ترمال بریک را از منظر نوع مقاومت آن‌ها نیز بررسی کرد. پنجره‌های ترمال بریک در برابر انواع مواد شیمیایی، رطوبت،ترک خوردگی و اشعه یو وی مقاومت بالایی دارند، چراکه در ساخت آن‌ از متریال بسیار خوبی استفاده شده که باعث افزایش بهره‌وری انرژی و طول عمر آن می شود.

در پنجره‌های نرمال از هیچ واسطه لاستیکی استفاده نشده است. بنابراین عایق‌بندی آن در مقایسه با ترمال بریک کمتر است. به این ترتیب ممکن است بخشی از انرژی از طریق پنجره‌های آلومینیومی نرمال تلف شود و عمر آن کوتاه‌تر از ترمال بریک باشد.

تفاوت در اجرای پنجره‌های ترمال بریک و نرمال

از دیگر مواردی که باعث شده انواع پنجره‌های آلومینیومی تفاوت داشته باشند، مراحل اجرای پنجره‌های ترمال بریک و نرمال است. هنگامی که پنجره‌ها اجرا می‌شوند، باید انتظار عایق‌بندی مناسبی داشت. به دلیل تزریق مواد آب‌بندی، پنجره‌های ترمال بریک عملکرد بهتری از خود به نمایش می‌گذارند.

در زمان خرید انواع پنجره‌های آلومینیومی، باید بدانید سطح پنجره‌های ترمال بریک با پنجره‌های نرمال متفاوت هستند. همچنین دقت به مسائل آب‌بندی و هواگیری در محصولات نیز اهمیت زیادی دارد، اما مابقی مراحل در نصب و اجرای این دو تقریبا برابر است و در یک سطح تمیز و تراز انجام می‌شود.

تفاوت در ساختار پنجره‎‎‌های ترمال بریک و نرمال

از آنجا که ظاهر پنجره‌های ترمال بریک و نرمال با یکدیگر یکسان هستند، مقایسه پنجره آلومینیومی ترمال بریک و آلمینیومی نرمال صرفا توسط افراد متخصص انجام می‌شود. ترمال بریک از آلیاژ آلومینیوم تقسیم شده، ساخته شده است. در قسمت میانی آلیاژ آلومینیوم در هر دو سمت، یک نوار عایق حرارتی وجود دارد. این نوار می‌تواند در انتقال حرارت و سرما به طور موثری عمل کند.

در ساختار پنجره نرمال، پارتیشن وجود ندارد و این پنجره یک آلیاژ آلومینیوم کامل است. از آنجا که آلیاژ آلومینیوم دارای رسانایی گرمایی قوی است، گرما صرفا از مواد آلومینیوم هدایت می‌شود. به این ترتیب ترمال بریک با دارا بودن تیغه پلی آمید، می‌تواند در مقایسه با پنجره نرمال، عملکرد بهتری از خود نشان دهد.

تفاوت در قیمت پنجره‌های نرمال و ترمال بریک

از آنجا که در ساخت پنجره‌های ترمال بریک از متریال بیشتر و بهتری استفاده می‌شود، طبیعی است که قیمت آن در مقایسه با محصولات نرمال بیشتر باشد. ترمال بریک دارای مقاومت بیشتر، طول عمر بالاتر، عایق بهتر و ساختار قوی‌تری است. به این ترتیب تمام ویژگی‌ها و مزیت‌های ترمال بریک، در قیمت آن منعکس می‌شود.

اجرای پنجره آلومینیومی ترمال بریک با ایماژ نما

با توجه به مطالبی که درباره تفاوت پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال بیان کردیم، اغلب افراد تمایل دارند نسبت به خرید این پنجره و اجرای آن در منازل یا ساختمان‌های دیگر اقدام کنند. بنابراین به دنبال افزایش تقاضای بازار، شرکت‌های معتبر فعالیت در این حوزه را آغاز کردند.

یکی از معتبرترین مجموعه‌هایی که می‌تواند انواع پنجره‌های ترمال بریک و نرمال را به صورت تخصصی و با مناسب‌ترین قیمت اجرا کند، شرکت ایماژ نما است. چنانچه قصد نصب و اجرای این پنجره‌ها را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و در زمینه نحوه اجرا و برآورد هزینه نهایی پروژه کمک بگیرید.

به منظور مقایسه پنجره آلومینیومی نرمال و ترمال بریک می‌توان عوامل گوناگونی را مورد بررسی قرار داد. به این ترتیب با در نظر گرفتن ویژگی‌های هر یک از آن‌ها می‌توانید نسبت به انتخاب یکی از آن‌ها اقدام نمایید. به همین منظور شرکت ایماژ نما آماده همکاری با مشتریانی است که قصد دارند این پنجره‌ها را نصب و اجرا کنند.

Rate this post

مطالب مرتبط

نظرات کاربران 0