تهران - بلوار اندرزگو - خ سلیمانی غربی - بن بست لادن - پلاک 9
  • تلفن تماس 02122394997

  • آدرس ایمیل

مقایسه پنجره ترمال بریک با پنجره UPVC

مقایسه پنجره ترمال بریک با پنجره UPVC
پنجره عضوی جدانشدنی از ساختمان بوده و از ایام قدیم تا به امروز چه از لحاظ کاربردی (عایق گرما و سرما، عایق صدا) و چه از لحاظ زیبایی نمای ساختمان، برای ساکنین امری مهم و گاهی ضروری محسوب شده است.

در ادامه قصد داریم شما را با پنجره UPVC و پنجره آلمینیومی ترمال بریک آشنا کنیم و تفاوت پنجره ترمال بریک و UPVC را بررسی نماییم.

پنجره UPVC

پنجره UPVC مانند چوب عایق حرارتی خوبی است، ضریب هدایت حرارتی آن کمتر اما بسیار نزدیک به ضریب هدایت حرارتی چوب است و در نتیجه کاهش مصرف انرژی تا 50 درصد، کاهش سرمایه‌گذاری‌های لازم مربوط به تاسیسات ساختمانی و کاهش مصرف سیستم گرمایشی و سرمایشی از مهم‌ترین مزایای پنجره‌های UPVC به حساب می آید.

لازم به ذکر است که تعداد شیشه‌ها، نوع گاز به کاررفته در شیشه و … بر هدایت حرارتی آن تأثیر می‌گذارد. در عین حال، پنجره‌های UPVC  به دلیل مقاومت الکتریکی بالا، خطر برق گرفتگی را به حداقل رسانده و به سیستم اتصال به زمین نیاز ندارد.

پنجره آلمینومی ترمال بریک

سخت بودن فلز آلومینیوم باعث شده که از این فلز به عنوان ماده اولیه مناسب برای در و پنجره و نمای ساختمان استفاده شود. برای این منظور، پنجره آلمینیومی ترمال بریک به نحوی طراحی و ساخته شده است که با حفظ مزایا و خواص مثبت آلومینیوم، کمبودهای آلومینیوم را نیز برطرف کرده است.

عملکرد عایق حرارتی بالای پنجره ترمال بریک این نوع پنجره را به گزینه‌ای مناسب برای ساختمان‌های تجاری و مسکونی تبدیل کرده که نصب و استفاده از آن جزو روش‌های ایده‌آل برای کنترل و بهبود عملکرد حرارتی ساختمان است.

تفاوت پنجره ترمال بریک و UPVC

تفاوت پنجره ترمال بریک و UPVC
حال که با هردو پنجره و کاربرد آن‌ها آشنا شدیم؛ می‌توانیم تفاوتشان شرح دهیم و یا به عبارتی به مقایسه پنجره ترمال بریک و UPVC بپردازیم.

در ادامه این 2 پنجره را از نظر:

  • عایق بودن
  • رنگ و طرح
  • وزن
  • قیمت

مقایسه خواهیم کرد.

مقایسه پنجره UPVC با پنجره ترمال بریک از نظرعایق بودن

مقایسه پنجره UPVC با پنجره ترمال بریک از نظرعایق بودن
این دو پنجره از نظر عایق بودن با هم برابرند و به همین دلیل باید در نظر داشته باشید که بیشتر کیفیت شیشه و یراق آلات مصرفی مورد استفاده در این پنجره‌ها است که کیفیت نهایی عایق بودن را مشخص خواهد کرد.

برخی از کارشناسان معتقدند در بعضی مواقع با توجه به ذات UPVC که پروفیلی بسیار عایق است، عملکرد صوتی و حرارتی بهتری خواهد داشت.

تفاوت پنجره ترمال بریک با پنجره UPVC از لحاظ رنگ و طرح

پروفیل UPVC به طور ذاتی سفید بوده و می‌توان گفت بهترین نوع پنجره یو پی وی سی همان سفید رنگ است. این پروفیل از طرح و رنگ‌بندی متنوع به صورت لمینت برخوردار است که کیفیت بالایی دارد.

پروفیل آلومینیوم به دو شکل رنگ الکترواستاتیکی پودری و آنادایز قابل رنگ‌آمیزی موجود است. همچنین پنجره UPVC با انواع طرح چوب نیز روانه بازار گردیده که مشتریان می‌توانند با توجه به سلیقه خود طرح مدنظر را انتخاب نمایند.

مقایسه از لحاظ وزن

بسیاری از مشتریان برای نوسازی و یا بازسازی ساختمان خود قصد دارند پنجره ساختمان را نیز تعویض کنند، حال با توجه به مسکونی، تجاری و یا اداری بودن ساختمان مشتریان تصمیم می‌گیرند که از سازه‌های سبک استفاده کنند و یا وزن پنجره برایشان فرقی ندارد.

اما به طور کلی پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک نسبت به پنجره‌های UPVC وزن سنگین‌تری دارند، برای انتخاب بین این دو پنجره در رابطه با وزن آن‌ها می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و مشاوره دریافت نمایید.

مقایسه پنجره ترمال بریک با UPVC از نظر قیمت

مقایسه قیمت پنجره ترمال بریک با UPVC بسیار دارای اهمیت است، زیرا مشتریان می‌خواهند بدانند با بودجه‌ای که برای تعویض پنجره در نظر گرفته‌اند چه محصولی را می‌توانند انتخاب نمایند. یکی از مزایای پنجره‌های UPVC قیمت مناسب آن نسبت به پنجره ترمال بریک است، لازم به ذکر است که پنجره‌های ترمال بریک به طور تقریبی 2 برابر قیمت تمام‌شده UPVC خواهد بود.

همچنین برای اطلاع از قیمت تمام‌شده تعویض پنجره ترمال بریک و یا پنجره UPVC می‌توانید ابعاد پنجره خود را برای کارشناسان ما ارسال کرده و درخواست پیش فاکتور نماید.

برای باین امر تنها کافی است با شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید یا به صفحه<<مشاوره تخصصی(جهت ارائه قیمت)>>مراجعه کنید تا کارشناسان ما پس از بررسی های اولیه با شما تماس بگیرند.

تفاوت پنجره UPVC  با ترمال بریک از لحاظ ارزشمندی

آلومینیوم فلزی ارزشمند است، به نحوی که حتی بعد از سال‌های سال اگر قصد تخریب ساختمان و یا تعویض پنجره‌ها را داشته باشید می‌توانید آلومینیوم استفاده‌شده در پنجره ترمال بریک را به فروش برسانید اما پنجره‌های دوجداره UPVC بعد از سال‌ها استفاده دیگر آن‌قدر ارزشمند نیست که قابل فروش باشد.

در نتیجه پنجره قدیمی UPVC در زمان تعویض جزو ضایعات محسوب شده و ارزش خاصی نخواهد داشت. یکی از دلایلی که مشتریان در مقایسه پنجره ترمال بریک با پنجره UPVC، ترمال بریک را انتخاب می‌کنند همین ارزشمند بودن آن است.

نصب و اجرای پنجره آلومینیومی ترمال بریک و UPVC توسط ایماژ نما

نصب و اجرای پنجره آلومینیومی ترمال بریک و UPVC توسط ایماژ نما
در این مقاله مقایسه پنجره ترمال بریک با پنجره UPVC را مورد بررسی قرار دادیم و در رابطه با تفاوت‌های این دو پنجره نکاتی بیان شد که امیدواریم برایتان مفید باشد. اگر قصد تعویض پنجره‌های قدیمی منزل یا محل کارتان را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در ایماژ نما تماس گرفته و بعد از دریافت مشاوره اقدام به خرید نمایید.

برای نصب و اجرای پنجره آلومینیومی ترمال بریک و UPVC می‌توانید از نصاب‌های کاربلد و حرفه‌ای ایماژ نما استفاده کنید تا در سریع ترین زمان ممکن نصب و اجرای پنجره برایتان صورت گیرد. همچنین در پروژه‌های بازسازی و تعویض پنجره، کمترین میزان تخریب بابت درآوردن پنجره‌های قدیمی و نصب پنجره‌های جدید را به شما تضمین خواهیم کرد.

Rate this post

مطالب مرتبط

نظرات کاربران 0