تهران - بلوار اندرزگو - خ سلیمانی غربی - بن بست لادن - پلاک 9
  • تلفن تماس 02122394997

  • آدرس ایمیل

روش صحیح تمیز کردن درب و پنجره دوجداره

روش صحیح تمیز کردن درب و پنجره دوجداره
یکی از دلایل محبوبیت درب و پنجره دوجداره و یا پنجره UPVC در مقایسه با سایر متریال‌‌ها، درخشان بودن آن و امکان راحت تمیز کردن درب و پنجره دوجداره است. نظافت درب و پنجره دوجداره فرآیندی ساده است که با استفاده از وسایل معمول که در هر خانه‌ای یافت می‌شود، انجام می‌گیرد.

به منظور تمیز کردن درب و پنجره دوجداره لازم است مراحلی را انجام دهید که در این مبحث به آن اشاره می‌کنیم. ما را در ادامه دنبال کنید.

نحوه تمیز کردن درب و پنجره دوجداره

تمیز کردن درب دوجداره
با توجه به محبوبیت درب و پنجره دوجداره، بسیاری از افراد از این محصولات استفاده می‌کنند. این درب و پنجره‌ها علاوه بر ویژگی‌ها و مزایای فراوانی که دارند، ممکن است تمیز کردن آن‌ها برای بسیاری از افراد دشوار باشد. بنابراین در تمیز کردن پنجره دوجداره باید حساسیت زیادی به خرج داد و دقت بیشتری کرد. از این رو لازم است به روش‌های صحیح تمیز کردن درب و پنجره دوجداره از طریق مراحل زیر اشاره کنیم.

1.آماده کردن مواد و لوازم موردنیاز

برای شستشوی پنجره دوجداره و چارچوب‌ درب، باید مواد و لوازمی را تهیه کنید تا بتوانید به راحتی و بدون آسیب رساندن به درب و پنجره کار نظافت را انجام دهید. به همین منظور لازم است ابتدا یک سطل آب ولرم، چند پارچه تمیز و نرم، برس مخصوص و محلول پاک‌کننده درب و پنجره را آماده کنید.

2. نرم کردن آلودگی‌های روی درب و پنجره

در این مرحله می‌توانید با یک فرچه نرم، لکه‌ها و آلودگی‌های روی درب و پنجره را نرم کنید. این لکه‌ها که غالبا در طولانی‌ مدت ایجاد می‌شوند، برای پاک شدن نیاز به دقت و زمان بیشتری دارند. چرا که در صورت دقت نکردن، ممکن است درب و پنجره دچار آسیب‌دیدگی شوند. به این ترتیب توصیه می‌شود لکه‌های قدیمی را ابتدا با کمک فرچه یا برس خیس، نرم کرده و پس از مدتی به راحتی لکه‌ها را پاک کنید.
تمیز کردن قاب پنجره دوجداره

3. شستشوی درب و پنجره دوجداره با آب

پس از آنکه آلودگی‌ها را نرم و پاک کردید، باید برای شستشو و تمیز کردن پنجره دوجداره و درب اقدام نمایید. به همین منظور پارچه نرم و نخی را داخل سطل آب ولرم کرده و به آرامی روی سطوح خارجی و داخلی درب و پنجره بکشید و آن را تمیز کنید. با این کار لکه‌ها و آلودگی‌هایی که با آب پاک می‌شوند، از بین خواهند رفت.

4. استفاده از مواد شوینده و پاک‌کننده

پس از تمیز کردن قاب پنجره دوجداره و چارچوب درب با آب، ممکن است برخی از لکه‌ها روی آن باقی بماند و به راحتی پاک نشود. بنابراین باید از مواد شوینده و محلول‌های پاک‌کننده برای تمیز کردن آن استفاده کنید. به همین منظور ابتدا مواد شوینده را روی دستمال یا پارچه ریخته و به آرامی روی لکه‌های درب و پنجره بکشید تا از بین بروند.
شستشوی پنجره دوجداره

5. شستشوی مجدد درب و پنجره دوجداره

پس از اینکه تمیز کردن پنجره دوجداره و درب را با مواد شوینده انجام دادید، باید برای شستشوی مجدد آن‌ها اقدام نمایید. از این رو با استفاده از آب ولرم می‌توانید درب و پنجره را شسته و پس از پاک شدن تمام آلودگی‌ها، آن را به کمک دستمال نرم و نخی خشک کنید. توصیه می‌شود از پارچه‌های نخی سفید رنگ استفاده کنید تا رنگ پارچه‌های دیگر به قاب درب و پنجره منتقل نشود.

Rate this post

مطالب مرتبط

نظرات کاربران 0