"> درب های اتوماتیک
تهران - بلوار اندرزگو - خ سلیمانی غربی - بن بست لادن - پلاک 9
 • تلفن تماس 02122211335

 • آدرس ایمیل

درب های اتوماتیک

درب اتوماتیک چیست؟

درب های اتوماتیکی درب هایی هستند که بدون دخالت انسان در باز و بسته شدن آنها، به صورت هوشمند باز یا بسته می شوند. به عنوان مثال درب حیاط، درب پارکینگ، درب ورودی ساختمان، درب ورودی بانک و ….  ظاهر زیبای این درب ها باعث شده تا کاربران بیش از پیش به دنبال استفاده از آنها در ساختمان های خود باشند. از سوی دیگر عملکرد هوشمند آنها باعث شده تا صرفه جویی در مصرف انرژی در فصل گرما و سرما صورت بگیرد که این موضوع نیز به نوبه خود مهم است. امروزه استفاده از درب های اتوماتیک در سراسر دنیا رواج بسیاری یافته است.

کاربرد درب های اتوماتیک

 • حوزه امنیتی:مانند پادگان ها ، ساختمان های نظامی ، نیروگاه های اتمی و …
 • حوزه رفاهی: مانند سوپر مارکت ها ، هتل ها ، مراکز خرید بزرگ ، شهر بازی ها و …
 • حوزه صنعتی:کارخانه ها ، آزمایشگاه ها ، سوله ها و…
 • حوزه های ساختمانی و بانکی:مانند بانک ها ، ساختمان های دولتی  و…

انواع درب اتوماتیک از لحاظ عملکرد:

 • درب اتوماتیک الکترومکانیک: باز یا بسته شدن این درب ها توسط چرخ دنده و گیربکس انجام می شود.
 • درب اتوماتیک هیدرولیکی: در این درب ها فشار روغن یا مایعات دیگر باعث می شود تا جک ها درب را باز و بسته کنند.
 • درب اتوماتیک پنوماتیکی: باز و بسته شدن جک ها کنترل کننده در با استفاده از فشار مستقیم گاز انجام می شود.

انواع درب های اتوماتیکی از لحاظ سبک اجرا

 1. درب اتوماتیک لولایی
 2. درب اتوماتیک تاشو
 3. درب اتوماتیک کشویی
 4. درب اتوماتیک گردان
 5. درب اتوماتیک پارکینگ
 6. درب اتوماتیک ضد سرقت
 7. درب اتوماتیک ضد حریق و دود

 ۱- درب اتوماتیک لولایی

شکل این درب ها به گونه ای است که توسط جک ها باز و بسته می شود و فضای مناسب برای عبود افراد و وسایل نقلیه را فراهم می کنند . درب های اتوماتیک لولایی می توانند از نوع درب اتوماتیک تک لنگه یا درب اتوماتیک دو لنگه باشند. در میان انواع درب های اتوماتیک لولایی ، درب های دولنگه کاربرد بیشتری دارند. به نحوی که بیش از ۹۰ درصد از درب های لولایی بازار از نوع دو لنگه هستند. درب های دو لنگه در مکان هایی مانند حیاط یا پارکینگ ها به کار گرفته می شوند و به ازای هر لنگه از درب باید فضای آزاد کافی برای باز یا بسته شدن آن وجود داشته باشد. درب های لولایی خود به دو نوع درب های اتوماتیک لولایی روکار و توکار تقسیم می شوند.

۲- درب اتوماتیک تاشو

درب اتوماتیک تاشو به نام های دیگر مانند درب اتوبوسی ، درب آکاردئونی و درب فولدینگ معروف است. از مهمترین ویژگی های درب های تاشو می توان به میزان باز شوندگی آنها اشاره کرد. این درب ها می توانند به اندازه ۹۰% از پهنای درب باز شده و اجازه ورود یا خروج را به افراد بدهند. یک پیشنهاد خوب برای مشتریانی هست که محدودیت فضا در محل درب دارند. با توجه به موقعیت نصب درب یا نیاز مشتری درب های تاشو را می تواند تنها از یک طرف به دیوار نصب نمود.

۳- درب اتوماتیک کشویی

درب اتوماتیک کشویی به صورت افقی باز می شود معمولا به اندازه فضای یک طرف درب در هر طرف دیوار فضای حرکتی برای درب کشویی وجود دارد. هنگام باز شدن درب بر روی ریل حرکت می کند. در برخی موارد این درب ها دو تکه و برخی دیگر به تکه ساخته می شوند. در کمد لباس ، در حمام ، در شیشه ای و … برخی از موارد استفاده درب اتوماتیک کشویی می باشد.

۴- درب اتوماتیک گردان

درب اتوماتیک گردان معمولا از سه یا چهار در که روی یک محور مرکزی واحد درون محفظه ی استوانه ای شکل قرار گرفته اند تشکیل شده است. همه این درب ها به دور محور عمودی می چرخند. این درب ها به خاطر شکل ظاهری و اندازه ای که دارند اجازه ورود و خروج تعداد زیادی از افراد را می دهند و از این جهت مورد توجه هستند. این درب ها معمولا دارای یک دستگاه کنترل سرعه هستند که می توان سرعت آن را تنظیم نمود، از این رو در برج ها و آسمان خراش های بزرگ این گزینه می تواند یک انتخاب خوب باشد. درب های گردان می توانند در مواقع اضطراری با توجه به نیاز کاربران به درب های ثابتی تبدیل شوند تا افراد با هل دادن آنها از آن عبور کنند این مهم در مواقعی که نیاز به حرکت با سرعت بیشتر افراد یا جابجایی تجهیزات سنگین و حجیم وجود دارد استفاده می شود.

۵- درب اتوماتیک پارکینگ

درب اتوماتیک پارکینگ یک درب بزرگ برقی است که توسط ریموت کنترل باز یا بسته می شود. این درب ها با توجه به اینکه محل رفت و آمد وسایل نقلیه بزرگ هستند معمولا بزرگ می باشند. درب های پارکینگ کوچک تر معمولا در یک پانل تکی چرخنده در زیر سقف پارکینگ جمع می شوند اما درب های معمولا در چند پانل متصل به همدیگر به سمت سقف پارکینگ جمع می شوند. امروزه تعداد درب های پارکینگی که از نوع درب اتوماتیک کشویی و یا درب های اتوماتیک لولایی بسیار کم شده اند و بیشتر از درب ها و کرکره های برقی در درب های اتوماتیک پارکینگ استفاده می شود.

۶- درب اتوماتیک ضد سرقت

بیشتر مشتریان بر این باور هستند که ویژگی اتوماتیک در درب های اتوماتیک بر قابلیت امنیتی آن فائق آمده است. اما حقیقت چیز دیگری است. اگر درب های اتوماتیک بر مبنای استاندارد نصب شده باشد و تمامی اصول امنیتی آن به درستی انجام شده باشد، در این صورت امنیت این درب ها به میزان قابل توجهی بالا خواهد رفت و می توان به سیستم درب های اتوماتیک به راحتی اعتماد نمود. حتی می توان با پرداخت هزینه ای نه چندان زیاد جهت ارتقاء و استفاده از درب های اتوماتیک به جای سیستم دزد گیر یا سیستم دوربین مدار بسته امنیت ساختمان را چندین برابر کرد. بله درست حدس زدید منظور ما استفاده از درب های اتوماتیک ضد سرقت می باشد.

۷- درب اتوماتیک ضد حریق و ضد دود

درب ضد حریق و ضد دود یک سد محکم در مقابل آتش و دود به شمار می رود و گاهی  اوقات به عنوان یک امتیاز مثبت در مقابله با آتش می توان روی آن حساب کرد. این درب اتوماتیک به خاطر عملکرد مناسب می تواند در مواقع وقوع آتش سوزی با عملکرد مناسب از انتشار آتش و دود بین واحد های مختلف جلوگیری نماید. در استاندارد های آمریکای شمالی درب های ضد حریق و دود اغلب به همراه یک خروجی آتش و دود استفاده می شوند که موجب حرکت آتش به قسمت خارجی ساختمان می شوند و به این وسیله از انتشار آتش جلوگیری می کنند. در انگلستان استفاده از درب ضد حریق و ضد دود از الزامات مورد نیاز برای مقاوم سازی ساختمان در برابر حریق به شمار می آید.

ویژگی های درب اتوماتیک:

 1. مناسب برای فضا های کم حجم با عرض دهنه ی کم
 2. دارای میکرو کنترلر هوشمند با عرض ۶ متر با ۲،۳ بازشو مفید
 3. قابلیت نصب برای  درب های تا ارتفاع ۳ متر
 4. دارای سیستم هوشمند ضد برخورد با افراد
 5. دارای حرکتی آرام و روان به دلیل استفاده از چرخ های پلیمری
 6. جلوگیری از اتلاف انرژی و ورود صدا و گرد و غبار
 7. دارای قفل الکترومکانیکی با قابلیت قفل نمودن درب های متحرک از طریق هنگرها

مشاوره تخصصی در خرید و اجرای درب های اتوماتیکی (جهت ارائه قیمت)